FK Real Madrid FK Espanjol

Fudbaleri Espanjola slavili su protiv Real Madrida na svom stadionu rezultatom 2:1, u osmom kolu španske La lige.

Madriđani su tako posle remija sa Viljarealom upisali i prvi poraz u sezoni, a ono što može da raduje jeste asistencija srpskog napadača Luke Jovića.

Espanjol je poveo već u 17. minutu, kada je gol iz šesnaesterca postigao Raul de Tomas na asistenciju Embarbe, a ovo je i jedini gol postignut do poluvremena.

U drugom delu, Real je imao inicijativu, držali su loptu više vremena u svom posedu, ali nisu uspevali da kreiraju ozbiljniju priliku.

U 60. minutu Vidal je nakon sjajne solo akcije pogodio za veliku prednost Katalonaca. U 68. minutu, Benzema zatresao mrežu domaćih, ali pogodak nije priznat zbog ofsajd pozicije. Ipak, samo tri minuta kasnije Beznema je još jednom pogodio i vratio Madriđane u meč. On je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, nakon što mu je asistirao Luka Jović.

Do kraja utakmice Real nije bio dovoljno konkretan. Azar je uspeo u finišu meča da ubaci loptu u mrežu, ali i tada je bila nedozvoljena pozicija, pa gol nije priznat.