Tanjug/AP

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Albe u Berlinu rezultatom 89:80, u utakmici 23. kola Evrolige.

Tim Janisa Sferopulosa bio je oslabljen neigranjem Miloša Teodosića i Nikole Topića, a ni nastup rovitog Nemanje Nedovića nije mnogo pomogao.

Crveno-beli su nastavili sa tradicionalno lošim rezultatima u prestonici Nemačke, gde su slavili samo jednom u šest međusobnih duela.

Utakmica je bila neizvesna u prvoj četvrtini, da bi u naredne dve, Alba stekla ozbiljnu prednost kojom je i prelomila ovaj susret, uprkos velikom povratku Zvezde sa -22 u poslednjoj deonici.

Prišli su na -5, imao je Smart na 30 sekundi pre kraja trojku za povratak ali je promašio, pa je tako propala i poslednja šansa za goste na ovom meču.

Alba je odigrala možda i najbolje poluvreme u uvodnih 20 minuta susreta u Mercedes-Benc areni. Razlika od 15 poena možda i nije odražavala pravo stanje stvari na parketu, pošto su domaći igrači imali +41 kada su u pitanju indeksni poeni.

Ne zna se šta je veći problem predstavljao za Zvezdu, da li odbrana i 51 primljen poen ili neorganizovani napadi. Jednostavno nisu uspevali da vežu nekoliko pozicionih, smislenih napada, a čak i kada su pravili mini-serije, to nije bio plod izgrađenih akcija.

Kada je u nastavku krenula u poteru, pala je na maksimalnih 22 poena minusa (71:49) i delovalo je u tom trenutku da je Alba bliža „stotki“ nego Zvezda prilici da se vrati u meč.

Ipak, Beograđani su prišli na 85:80 i imali dve šanse da poentiraju nakon toga, ali je prvo Džoel Bolomboj dobio rampu od Džastina Bima, a onda je Smart promašio otvorenu trojku za „minus 2“ i kulminaciju drame, pa se stekao utisak da sve prikazano do tada nije bilo alarmantno loše…

A bilo je.

Zvezda je sada na skoru 9-14, dok je Alba pobegla sa dna i ima učinak 4-19 u elitnom takmičenju.

Alba: Tomas 19 (5/9 za tri), 5 sk, 2 ukr, Proćida 17 (6/11 iz igre), 2 as, Braun 12 (4/12 iz igre), 3 sk, Vecel 11 (4/4 za dva), 9 sk, 4 as, Hermanson 7, 3 sk, 5 as.

Crvena zvezda: Dos Santos 20 (6/13 iz igre), 2 sk, 2 as, Gedraitis 15 (5/14 iz igre), 6 sk, Smart 14 (1/6 za tri), 3 sk, 2 as, Hanga 10 (4/5 za dva, 0/3 za tri), 3 sk, 2 ukr, Bolomboj 9 (5/7 iz igre), 11 sk, 2 ukr, Nedović 7 (3/5 iz igre).