EPA-EFE/LORIS CERQUIGLINI

Odbojkaši reprezentacije Srbije pobedili su večeras selekciju Belgije sa 3:1 (25:22, 18:25, 25:20, 25:20) u utakmici drugog kola grupe A Evropskog prvenstva.

Pavle Perić je bio najefikasniji u timu Srbije sa 14 poena, dok je Atanasijević dodao 11 poena.

U prvom setu se vodila ravnopravna borba do finiša, kada je Belgija povela sa 22:20. Srbija je tada sjajnom serijom 5:0 stigla do 25:22 i povela sa 1:0.

U drugom setu je viđena slična situacija, s tim što je Belgija povela još u ranoj fazi seta i održavala tu prednost do konačnih 25:18 za izjednačenje na 1:1 u setovima.

Srbija je dominirala u trećem setu najviše zahvaljujući odličnim servisima Perića i Atanasijevića, ali i sjajnoj igri u odbrani. Srbija je treći set dobila sa 25:20 i povela sa 2:1.

Vodila je Srbija i u četvrtom setu, u završnici sa 17:13, ali je Belgija smanjila na 18:17. Nastavila je Srbija sa dobrom igrom i povela sa 22:18, set je dobila sa 25:20, a meč sa 3:1.

Naredni protivnik srpskog nacionalnog tima je domaćin Italija u petak od 21 časova.