Odbojkaši u utorak ujutro putuju iz Kanade u Portugaliju

Promo
Muška odbojkaška reprezentacija Srbije

Muška seniorska reprezentacija Srbije zabeležila je dve pobede na turniru 8. grupe II vikenda II Lige nacija 2019, koji je odigran u Otavi, u Kanadi.

Treći vikend će se odigrati 14 – 16. juna, a Srbija će igrati u 9. grupi, u Gondomaru u Portugaliji, sa domaćinom, Brazilom i Kinom. Srbija će u utorak rano ujutro po našem vremenu iz Otave krenuti za Porto.

U sastavu Srbije biće tri izmene u odnosu na turnir u Otavi. Umesto Andrije Vilimanovića, Danila Pavlovića i Nemanje Mašulovića u Gondomaru će igrati Nikola Jovović, Dražen Luburić i Miran Kujundžić.

Na spisku su:

TEHNIČARI: NIKOLA JOVOVIĆ (ZIRAT BANKAŠI ANKARA, TURSKA) I VUK TODOROVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).

 

KOREKTORI: DRAŽEN LUBURIĆ (HALKBANK ANKARA, TURSKA), DUŠAN PETKOVIĆ (SORA, ITALIJA) I BOŽIDAR VUČIĆEVIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).

 

LIBERA: NEVEN MAJSTOROVIĆ (KRAJOVA, RUMUNIJA) I NIKOLA PEKOVIĆ (PARTIZAN).

 

BLOKERI: PETAR KRSMANOVIĆ (GAZPROM JUGRA SURGUT, RUSIJA), ALEKSANDAR OKOLIĆ (PAOK SOLUN, GRČKA) I STEVAN SIMIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).

 

PRIMAČI: LAZAR ĆIROVIĆ (PADOVA, ITALIJA), MILAN KATIĆ (BELHATOV, POLJSKA), MIRAN KUJUNDŽIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD) I DAVID MEHIĆ (VOJVODINA NS SEME, NOVI SAD).

 

Seniori Srbije će prvi meč u Gondomaru odigrati u petak, 14. juna od 19.00 časova po našem vremenu protiv Brazila.

U 2. kolu, u subotu, 15. juna, Srbija će igrati protiv Portugalije od 20.00 časova po našem vremenu, a u poslednjem, 3. kolu, u nedelju, 16. juna, protiv Kine od 16.00 časova po našem vremenu.

SENIORI – II LIGA NACIJA 2019. (31. maj – 14. jul):

I VIKEND (31. MAJ – 2. JUN):

4. GRUPA – NOVI SAD (DVORANA SPC „VOJVODINA“):

1. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

SRBIJA – JAPAN            1:3 (17:25, 12:25, 26:24, 17:25)

FRANCUSKA – RUSIJA   3:1 (25:19, 25:22, 20:25, 25:23)

2. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

SRBIJA – FRANCUSKA   1:3 (12:25, 22:25, 25:20, 20:25)

RUSIJA – JAPAN            3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

SRBIJA – RUSIJA          2:3 (25:20, 24:26, 23:25, 25:22, 10:15)

FRANCUSKA – JAPAN    3:1 (25:22, 25:27, 25:19, 25:15)

TABELA:

1. FRA        3    3    0    9:3       9

2. RUS        3    2    1    7:6       5

3. JPN         3    1    2    5:7       3

4. SRB        3    0    3    4:9       1

 

1. GRUPA – ĐANGMEN, KINA:

1. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

IRAN – ITALIJA 3:1 (20:25, 25:23, 25:23, 25:23)

NEMAČKA – KINA    3:2 (25:21, 25:21, 19:25, 19:25, 15:11)

2. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

ITALIJA – NEMAČKA      3:0 (25:21, 30:28, 25:23)

IRAN – KINA                 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)

3. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

IRAN – NEMAČKA    3:0 (30:28, 29:27, 25:20)

ITALIJA – KINA       3:0 (25:21, 25:13, 26:24)

TABELA:

1. IRI         3    3    0    9:1       9

2. ITA         3    2    1    7:3       6

3. GER        3    1    2    3:8       2

4. CHN       3    0    3    2:9       1

 

2. GRUPA – MENDOSA, ARGENTINA:

1. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

BUGARSKA – KANADA   3:1 (25:20, 26:24, 19:25, 5:17)

ARGENTINA – PORTUGALIJA     3:0 (25:17, 25:21, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

KANADA – PORTUGALIJA          3:0 (25:20, 25:23, 25:16)

ARGENTINA – BUGARSKA         3:0 (25:16, 25:21, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

PORTUGALIJA – BUGARSKA      3:1 (25:21, 19:25, 28:26, 25:23)

KANADA – ARGENTINA 3:1 (25:21, 29:27, 16:25, 26:24)

TABELA:

1. ARG        3    2    1    7:3       6

2. CAN        3    2    1    7:4       6

3. BUL        3    1    2    4:7       3

4. POR        3    1    2    3:7       3

 

3. GRUPA – KATOVICE, POLJSKA:

1. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

BRAZIL – SAD         3:0 (25:22, 25:22, 25:23)

POLJSKA – AUSTRALIJA      3:1 (25:15, 24:26, 25:21, 25:14)

2. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

BRAZIL – AUSTRALIJA   3:2 (32:34, 25:16, 25:19, 27:29, 15:13)

POLJSKA – SAD            3:2 (17:25, 34:32, 26:28, 25:23, 15:9)

3. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

SAD – AUSTRALIJA       3:1 (19:25, 27:25, 25:16, 25:16)

BRAZIL – POLJSKA        3:1 (22:25, 25:15, 25:21, 25:17)

TABELA:

1. BRA        3    3    0    9:3       8

2. POL        3    2    1    7:6       5

3. USA        3    1    2    5:7       4

4. AUS        3    0    3    4:9       1

 

II VIKEND (7 – 9. JUN):

8. GRUPA – OTAVA, KANADA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUN:

SRBIJA – NEMAČKA       2:3 (20:25, 25:16, 28:26, 24:26, 9:15)

KANADA – AUSTRALIJA             3:0 (25:23, 25:17, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

SRBIJA – AUSTRALIJA   3:2 (22:25, 14:25, 25:21, 25:21, 15:9)

KANADA – NEMAČKA     3:2 (23:25, 29:27, 25:18, 23:25, 15:12)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

SRBIJA – KANADA         3:2 (25:17, 24:26, 25:21, 26:28, 15:12)

AUSTRALIJA – NEMAČKA           3:0 (25:20, 25:20, 25:16)

TABELA:

1. CAN        3    2    1    8:5       6

2. SRB        3    2    1    8:7       5

3. AUS        3    1    2    5:6       4

4. GER        3    1    2    5:8       3

 

5. GRUPA – NINGBO, KINA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUN:

FRANCUSKA – POLJSKA            3:1 (28:26, 25:23, 24:26, 25:20)

KINA – BUGARSKA        3:0 (26:24, 25:20, 25:17)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

POLJSKA – BUGARSKA  3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:20)

FRANCUSKA – KINA      3:0 (25:16, 25:23, 25:20)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

BUGARSKA – FRANCUSKA         3:2 (18:25, 23:25, 25:21, 25:23, 15:11)

POLJSKA – KINA           3:0 (25:22, 25:13, 25:15)

TABELA:

1. FRA        3    2    1    8:4       7

2. POL        3    2    1    7:4       6

3. CHN       3    1    2    3:6       3

4. BUL        3    1    2    4:8       2

 

6. GRUPA – UFA, RUSIJA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUN:

ITALIJA – SAD  3:1 (25:23, 13:25, 25:20, 25:23)

RUSIJA – PORTUGALIJA            3:0 (25:19, 25:22, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

ITALIJA – PORTUGALIJA            3:0 (25:13, 25:20, 25:11)

RUSIJA – SAD         3:0 (25:22, 25:19, 25:15)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

SAD – PORTUGALIJA     3:1 (25:20, 22:25, 25:22, 25:17)

RUSIJA – ITALIJA          3:0 (29:27, 25:16, 25:18)

TABELA:

1. RUS        3    3    0    9:0       9

2. ITA         3    2    1    6:4       6

3. USA        3    1    2    4:7       3

4. POR        3    0    3    1:9       0

 

7. GRUPA – TOKIO, JAPAN:

1. KOLO – PETAK, 7. JUN:

BRAZIL – IRAN              3:2 (23:25, 25:16, 21:25, 33:31, 15:10)

JAPAN – ARGENTINA     3:0 (25:16, 25:16, 33:31)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

IRAN – ARGENTINA       3:1 (25:19, 20:25, 25:22, 34:32)

BRAZIL – JAPAN      3:0 (25:22, 25:19, 25:21)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

BRAZIL – ARGENTINA   3:2 (25:20, 21:25, 26:28, 25:23, 15:12)

IRAN – JAPAN               3:0 (25:22, 25:21, 25:19)

TABELA:

1. BRA        3    3    0    9:4       7

2. IRI         3    2    1    8:4       7

3. JPN         3    1    2    3:6       3

4. ARG        3    0    3    3:9       1

 

UKUPNA TABELA:

  1. BRA            6    6    0    18:7     15

  2. IRI             6    5    1    17:5     16

3. FRA      6    5    1    17:7     16

  4. RUS            6    5    1    16:6     14

  5. ITA             6    4    2    13:7     12

  6. CAN            6    4    2    15:9     12

  7. POL      6    4    2    14:10   11

  8. ARG            6    2    4    10:12     7

  9. USA            6    2    4      9:14     7

10. JPN             6    2    4      8:13     6

11. SRB            6    2    4    12:16     6

12. BUL             6    2    4      8:15     5

13. GER            6    2    4      8:16     5

14. AUS            6    1    5      9:15     5

15. CHN            6    1    5      5:15     4

16. POR            6    1    5      4:16     3

 

III VIKEND (14 – 16. JUN):

9. GRUPA – GONDOMAR, PORTUGALIJA:

1. KOLO – PETAK, 14. JUN:

SRBIJA – BRAZIL          18.00 (19.00)

PORTUGALIJA – KINA   21.00 (22.00)

 

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUN:

SRBIJA – PORTUGALIJA      19.00 (20.00)

BRAZIL – KINA                    16.00 (17.00)

 

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUN:

SRBIJA – KINA                    15.00 (16.00)

PORTUGALIJA – BRAZIL      18.00 (19.00)

 

10. GRUPA – VARNA, BUGARSKA:

1. KOLO – PETAK, 14. JUN:

ITALIJA – JAPAN                 17.00 (16.00)

BUGARSKA – AUSTRALIJA   20.40 (19.40)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUN:

ITALIJA – AUSTRALIJA  17.00 (16.00)

BUGARSKA – JAPAN      20.40 (19.40)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUN:

JAPAN – AUSTRALIJA    17.00 (16.00)

BUGARSKA – ITALIJA    20.40 (19.40)

 

11. GRUPA – URMIJA, IRAN:

1. KOLO – PETAK, 14. JUN:

RUSIJA – POLJSKA        15.30 (13.00)

IRAN – KANADA            18.30 (16.00)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUN:

RUSIJA – KANADA        15.30 (13.00)

IRAN – POLJSKA           18.30 (16.00)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUN:

KANADA – POLJSKA      15.30 (13.00)

IRAN – RUSIJA              18.30 (16.00)

 

12. GRUPA – KAN, FRANCUSKA:

1. KOLO – PETAK, 14. JUN:

SAD – ARGENTINA              17.00

FRANCUSKA – NEMAČKA     20.00

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUN:

SAD – NEMAČKA                 17.00

FRANCUSKA – ARGENTINA  20.00

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUN:

ARGENTINA – NEMAČKA     14.00

FRANCUSKA – SAD             17.00

 

Izvor:

Vestionline, OSS

POSTAVITE KOMENTAR

Upišite vaš komentar
Upišite vaše ime