U drugom meču u B grupi na Svetskom kupu u Japanu naša oslabljena reprezentacija poražena protiv Amerikanki s 3:1 (23:25, 25:17, 25:16, 25:15).

Dvostruke uzastopne evropske prvakinje, koje na Svetskom kupu učestvuju kao šampionke sveta, dale su dobar otpor pobedniku ovogodišnje Lige nacija samo u prvom setu. Nadalje je Amerika vukla sve konce igre o čemu svedoči i kretanje rezultata.

Srbija u trećoj utakmici, u ponedeljak u 4 časa po našem, igra protiv Kenije. Biće to dobra prilika da tim bez najvećih uzdanica (Ognjenović, Veljković, Bošković, Mihajlović) ostvari i prvu pobedu. Oslabljeni sastav, koji u Japanu umesto selektora Zorana Terzića vodi Aleksandar Vladisavljev, dokazao je da ima kvalitet u tesnom porazu protiv Brazila (3:2) kao i u prvom setu protiv SAD.

Srbija: Bjelica 19, Lazović 14, Aleksić 9, Lozo 7, Mirković 3, Milenković 3, Kocić 2, Savić 1, Buša, Pušić, Blagojević, Đorđević. Nisu igrale Gočanin i M. Popović.