Olimpija deklasirala FMP

0

Ljubljančani su meč otvorili serijom 8:0, da bi posle nekoliko minuta prednost iznosila 14 poena razlike – 25:14. U nastavku meča izabranici Jurija Zdovca samo su povećavali prednost, koja je na kraju iznosila maksimalnih plus 41.

Ovom pobedom Olimpija je održala šanse za plasman na Fajnal-for regionalnog takmičenja. Ljubljančani sada imaju skor 12-7, uz meč više u odnosu na konkurente.

Sa druge strane, FMP je u dnu tabele sa šest pobeda i čak 13 poraza.

Trener ekipe iz Železnika Vlade Đurović bio je nakon meča vidno utučen.

"Za svoga života nisam teže poražen nego sada. Sramota me je… Olimpiji čestitam na pobedi i igri koju su pružili. Bili su brži, spretniji, skočniji, precizniji, a mi smo se na parketu ponašali kao neki diletanti. Ma užas živi", rekao je Đurović.

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca pretrpeli su poraz na gostovanju ekipi Zagreba rezultatom 87:80. To je bio 12 poraz ekipe trenera Miroslava Nikolića, dok je Zagreb došao do 13 trijumfa i bori se za plasman na završni turnir F4.

Zorić je predvodio zagrebačke "mrave" do pobede sa 20 poena i sedam skokova, Simon je ubacio 13, a Barać 10 koševa. U redovima kragujevčana se istakao Brkić sa 17 poena, šest skokova i tri asistencije.