Reprezentacija Srbije do 21 godine na dramatičan način upisala je prvu pobedu u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo.

“Orlići” su sa tri gola u poslednjih pet minuta pobedili Jermeniju 4:1 u Jerevanu, čime su napravili veliki preokret u drugom poluvremenu.

Ujedno, i time ostali u igri za plasman na kontinentalni šampionat, iako će i ovako biti jako teško.

Junaci Srbije bili su Strahinja Eraković, strelac izjednačujućeg gola, kao i Nikola Terzić i Slobodan Tedić koji su u poslednjih pet minuta sa dva hica napravili preokret.

Tačku je stavio Željko Gavrić u poslednjim sekundama, samo akciju nakon što je promašio penal šutirajući daleko preko gola.

Tim Zvonka Živkovića “visio” je u Jermeniji, posebno što je islandski sudija Kristijanson poništio čist gol domaćinu, svirajući ofsajd.

Međutim, samo dva minuta kasnije, u 36. minutu, pogodio je Mihail Mirzojan i činilo se da će Jermeni biti blizu iznenađenja.

Na startu drugog dela je Eraković glavom pogodio na centaršut Gavrića i kada smo jurili preokret, mogao je da usledi šok.

Čagojan je pogodio prečku i to kao da je trglo srpske fudbalere.

Usledio je furiozan finiš kada su Terzić, Tedić i Gavrić u rasponu od 10 minuta, sa sve sudijskom nadoknadom, napravili više nego što su sve do tada.

Srbija sada ima četiri boda, dva manje od lidera Ukrajine, koja ima meč manje, isto kao i Francuska sa četiri boda.