M. N.
Masonda bio nezadrživ za igrače Vanerua

Fudbaleri Dajanela Belih orlova nastavili su sa dobrim rezultatima u Drugoj državnoj ligi Zapadne Australije. U 6. kolu su kao gosti savladali Vaneru siti sa 2:0 (2:0) i tako zadržali čelnu poziciju na tabeli sa četiri pobede i remijem.

Na utakmici protiv Vanerua blistao je Stiven Masonda, koji je postigao oba gola za tim Bobija Desptovoskog, najpre u 11, a zatim i u 30. minutu. Bilo je to više nego dovoljno da se osigura novi trijumf i da se odigra mirno drugo poluvreme.

Trener Despotovski se odlučio za sastav: Aleksić, Ninković, Maki, Talimdžioski (Žmukić 77’), Mekenzi (Stefoski 69’), K. Despotovski, Mekgigan, Stepanovski, Masonda, Higni, Njegić (Vinson 90’).

Rezervni timovi Vaneru sitija i Dajanele odigrali su nerešeno 1:1 (1:0), a gol za Orlove postigao je Branimir Dragojević u 73. minutu. Rezervni tim Dajanele tako je zadržao vodeću poziciju na tabeli sa 14 osvojenih bodova (četiri pobede i dva remija).

U meču juniorskih timova do 18 godina Beli orlovi se nisu proslavili, pošto je Vaneru siti slavio sa 5:1 (4:1). Gol za juniore Dajanele postigao je Marko Pilipović u 20. minutu. Juniori Dajanele su deveti na tabeli sa samo četiri osvojena boda (pobeda, remi i pet potaza).

Sledeću utakmicu zaostalog 4. kola fudbaleri Dajanela Belih orlova igraće u gostima protiv Balge. Meč se igra u subotu, 15. maja od 15.00 časova na terenu Princess Road Reserve.

Druga državna liga Zapadne Australije

Rezultati 6. kola: Kelmskot Ruz – Kingsli Vestsajd 1:3, Šamrok Rovers – Džundalup Siti 4:4, Balga – Mardok Melvil 0:1, Goznels Siti – Kertin Uni 1:1, Vaneru Siti – Dajanela Beli orlovi 0:2, Morli Vindmils – Kaning Siti 4:0.
1. Beli orlovi 5 4 1 0 13:4 13
2. Kingsli 5 4 0 1 14:4 12
3. Morli 5 3 1 1 12:8 10
4 Mardok 5 3 1 1 7:6 10
5. Kertin Uni 5 2 1 2 10:11 7
6. Vaneru s. 5 2 1 2 6:8 7
7. Šamrok 5 1 2 2 10:7 5
8. Balga 5 1 2 1 4:5 5