Pantelić strelac, Tvente šampion

0

Tvente, koji sa klupe predvodi Stiv Meklaren, osvojio je drugu titulu u holandskom šampionatu od osnivanja kluba. Tvente je bio šampion Holandije i 1926. godine, ali kao Sportklub Enšede.

"Fantastično! Zaslužili smo ovu titulu. Ajaks nam je u završnici prvenstva disao za vrat, a mi smo i dalje pobeđivali. To je neverovatno. Prošle sezone smo bili drugi, a u ovoj smo igrali sve bolje i bolje", rekao je trener Stiv Meklaren.

Tvente je prvenstvo Holandije završio na prvom mestu sa 86 bodova, dok je drugoplasirani Ajaks osvojio bod manje.

Klub iz Enšedea pobedio je danas u gostima ekipu NAC Brede rezultatom 2:0 u meču poslednjeg, 34. kola nacionalnog prvenstva. Golove za novog šampiona Holandije postigli su Ruiz u 23. i Stoh u 74. minutu. Za ekipu Tventea igrao je i srpski reprezentativac Slobodan Rajković.

Kapiten Tventea Bles Nkufo izjavio je da njegov klub zaslužio titulu. On će posle osam godina igranja za klub iz Enšedea karijeru da nastavi u američkom Sijetlu.

"Teško mi je da odem iz Tventea. Ovaj klub mi mnogo znači. Zaslužili smo titulu. Bila je to fantastična sezona. Sada je vreme za slavlje i opuštanje", poručio je Nkufo.

Ajaks je u gostima pobedio NEC Najmegen rezultatom 4:1, ali to nije bilo dovoljno klubu iz Amsterdama da dođe do nove titule.

Dva gola za Ajaks postigao je Suarez u 15. i 63. minutu, a po jednom u listu strelaca upisali su se De Zeuv u 36. i srpski reprezentativac Marko Pantelić u 42. minutu, dok je jedini gol za domaće dao Ntibazonkiza u 86. minutu.