“Petarda” Partizana, het-trik Kojića!

0

Radost posle prvog gola: Danko Lazović i Vladimir Volkov

Junak utakmice je bio "džoker" Partizana Nemanja Kojić, koji je u drugom poluvremenu, za samo 18. minuta, postigao het-trik i tako šampiona ostavio u igri za odbranom titule. Od prvog minuta utakmice, videlo se da su igrači crno-belih puni samopouzdanja posle pobede u večitom derbiju.

Mrežu nesigurnog Belića otvorio je Danko Lazović već u šestom minutu, da bi pred kraja poluvremena Škuletić duplirao prednost. U nastavku susreta, izabranici Marka Nikolića rutinski su slomili otpor ekipe iz Pećinaca zahvaljujući sjajnom Kojiću, koji je dobio ovacije "grobara".

Podsetimo, susret nije odigran u Pećincima, jer stadion u ovom vojvođanskom gradu ne zadovoljava bezbedonosne kriterijume. Utakmici je prisustvovalo oko 3.000 navijača, pretežno crno-belih.

90+3. minut – Kraj utakmice. Ubedljiva pobeda Partizana.

88. minut – GOOOL – 0:5. Het-trik Nemanje Kojića. Opet je asistent bio Petar Škuletić, a napadač crno-belih, za samo 18 minuta postiže prvi het-trik u dresu kluba iz Humske.

87. minut – Partizan rutinski privodi utakmicu kraju.

78. minut – GOOOL – 0:4. Opet je strelac Nemanja Kojić. Šesti gol za napadača crno-belih u šampionatu. Asistent je Škuletić.

77. minut – Predrag Luka imao je šansu, ali ostaje 0:3.

68. minut – Izlazi Lazović, a u igri je ušao junak prošlog večitog derbija Nemanja Kojić. GOOOOOL – 0:3. Samo što je ušao u igru, Kojić postiže pogodak posle odlične asistencije Vulićevića.

64. minut – Najbolju šansu za Donji Srem propustio je Košutić. Sjajna odbrana Lukača. Samo korner za domaćina.
61. minut – Kapiten Partizana Saša Ilić napustio je teren. Umesto vetarana u igri je Predrag Luka.
58. minut – Gromoglasna podrška navijača Partizana. "Ne damo titulu", ori se Novim Sadom, uz standardne uvrede na račun premijera Srbije, Aleksandra Vučića.
52. minut – Nema uzbuđenja u Novom Sadu. Partizan sigurnom igrom ide ka novoj pobedi.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme. Lazović je imao šansu za 0:3, ali iskusni napadač nije se dobro snašao.
45+1. minut – Kraj prvog poluvremena. Partizan hita ka novim bodovima.

41. minut GOOOOL – 0:2. Škuletić je povećao vođstvo posle solo akcije. Sa 16 metara šutira je na gol Belića koga je klizav teren omeo da interveniše.

35. minut – Jaka kiša ometa igrače oba tima. Navijači Partizana ne prestaju sa pesmom podrške svojim ljubimcima.
33. minut – Lazović šutira, ali brani Belić. Partizan u finišu poluvremenu pojačava pritisak kako bi udvostručio prednost.
25. minut – Nema uzbuđenja u Novom Sadu. Partizan sigurnom igrom čuva prednost, domaćin pokušava, ali jalovo.
22. minut – Donji Srem pokušava da ugrozi gol Partizana, ali crno-beli i dalje ne daju vođstvo.
14. minut – Šansa za Donji Srem, ali Damjanović glavom šutira pored gola Lukača. Ostaje 0:1.

6. minut – GOOOOL – Vodi Partizan. Drinčić je centrirao, a Danko Lazović glavom iz neposredne blizine matirao je golmana Donjeg Srema, Belića, koji je, čini se, mogao bolje da reaguje.

4. minut – Partizan ima inicijativu. Klizav teren zadaje dosta muka fudbalerima oba tima.
1. minut – Utakmica je počela minutom ćutanje zbog smrti Vujadina Boškova.