Muška seniorska reprezentacija Srbije igraće 28 – 30. juna na turniru 19. grupe V vikenda II Lige nacija 2019. u Plovdivu u Bugarskoj.

Seniori Srbije su jutros (ponedeljak, 24. jun) krenuli iz Italije za Bugarsku letom iz Milana preko Beograda do Sofije. Dolazak u Plovdiv predviđen je u večernjim časovima. Nikola Grbić, prvi trener seniora Srbije, saopštio je da će u Bugarskoj igrati Nemanja Petrić, Marko Ivović i Aleksa Batak umesto Milana Katića, Davida Mehića i Vuka Todorovića.

Rivali Srbiji u Plovdivu biće Bugarska, Iran i SAD.

Sve utakmice Srbije iz Plovdiva direktno će prenositi TV Sport Klub 1, a preostala tri meča TV Sport Klub 2.

 

SENIORI – II LIGA NACIJA 2019. (31. maj – 14. jul):

I VIKEND (31. MAJ – 2. JUN):

4. GRUPA – NOVI SAD (DVORANA SPC „VOJVODINA“):

1. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

SRBIJA – JAPAN            1:3 (17:25, 12:25, 26:24, 17:25)

FRANCUSKA – RUSIJA   3:1 (25:19, 25:22, 20:25, 25:23)

2. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

SRBIJA – FRANCUSKA   1:3 (12:25, 22:25, 25:20, 20:25)

RUSIJA – JAPAN            3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

SRBIJA – RUSIJA          2:3 (25:20, 24:26, 23:25, 25:22, 10:15)

FRANCUSKA – JAPAN    3:1 (25:22, 25:27, 25:19, 25:15)

TABELA:

1. FRA        3    3    0    9:3       9

2. RUS        3    2    1    7:6       5

3. JPN         3    1    2    5:7       3

4. SRB        3    0    3    4:9       1

 

1. GRUPA – ĐANGMEN, KINA:

1. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

IRAN – ITALIJA 3:1 (20:25, 25:23, 25:23, 25:23)

NEMAČKA – KINA    3:2 (25:21, 25:21, 19:25, 19:25, 15:11)

2. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

ITALIJA – NEMAČKA      3:0 (25:21, 30:28, 25:23)

IRAN – KINA                 3:0 (25:22, 25:18, 25:21)

3. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

IRAN – NEMAČKA    3:0 (30:28, 29:27, 25:20)

ITALIJA – KINA       3:0 (25:21, 25:13, 26:24)

TABELA:

1. IRI         3    3    0    9:1       9

2. ITA         3    2    1    7:3       6

3. GER        3    1    2    3:8       2

4. CHN       3    0    3    2:9       1

 

2. GRUPA – MENDOSA, ARGENTINA:

1. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

BUGARSKA – KANADA   3:1 (25:20, 26:24, 19:25, 5:17)

ARGENTINA – PORTUGALIJA     3:0 (25:17, 25:21, 25:21)

2. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

KANADA – PORTUGALIJA          3:0 (25:20, 25:23, 25:16)

ARGENTINA – BUGARSKA         3:0 (25:16, 25:21, 25:23)

3. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

PORTUGALIJA – BUGARSKA      3:1 (25:21, 19:25, 28:26, 25:23)

KANADA – ARGENTINA 3:1 (25:21, 29:27, 16:25, 26:24)

TABELA:

1. ARG        3    2    1    7:3       6

2. CAN        3    2    1    7:4       6

3. BUL        3    1    2    4:7       3

4. POR        3    1    2    3:7       3

 

3. GRUPA – KATOVICE, POLJSKA:

1. KOLO – PETAK, 31. MAJ:

BRAZIL – SAD         3:0 (25:22, 25:22, 25:23)

POLJSKA – AUSTRALIJA       3:1 (25:15, 24:26, 25:21, 25:14)

2. KOLO – SUBOTA, 1. JUN:

BRAZIL – AUSTRALIJA   3:2 (32:34, 25:16, 25:19, 27:29, 15:13)

POLJSKA – SAD            3:2 (17:25, 34:32, 26:28, 25:23, 15:9)

3. KOLO – NEDELJA, 2. JUN:

SAD – AUSTRALIJA       3:1 (19:25, 27:25, 25:16, 25:16)

BRAZIL – POLJSKA        3:1 (22:25, 25:15, 25:21, 25:17)

TABELA:

1. BRA        3    3    0    9:3       8

2. POL        3    2    1    7:6       5

3. USA        3    1    2    5:7       4

4. AUS        3    0    3    4:9       1

 

II VIKEND (7 – 9. JUN):

8. GRUPA – OTAVA, KANADA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUN:

SRBIJA – NEMAČKA       2:3 (20:25, 25:16, 28:26, 24:26, 9:15)

KANADA – AUSTRALIJA             3:0 (25:23, 25:17, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

SRBIJA – AUSTRALIJA   3:2 (22:25, 14:25, 25:21, 25:21, 15:9)

KANADA – NEMAČKA     3:2 (23:25, 29:27, 25:18, 23:25, 15:12)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

SRBIJA – KANADA         3:2 (25:17, 24:26, 25:21, 26:28, 15:12)

AUSTRALIJA – NEMAČKA           3:0 (25:20, 25:20, 25:16)

TABELA:

1. CAN        3    2    1    8:5       6

2. SRB        3    2    1    8:7       5

3. AUS        3    1    2    5:6       4

4. GER        3    1    2    5:8       3

 

5. GRUPA – NINGBO, KINA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUN:

FRANCUSKA – POLJSKA            3:1 (28:26, 25:23, 24:26, 25:20)

KINA – BUGARSKA        3:0 (26:24, 25:20, 25:17)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

POLJSKA – BUGARSKA  3:1 (22:25, 25:19, 27:25, 25:20)

FRANCUSKA – KINA      3:0 (25:16, 25:23, 25:20)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

BUGARSKA – FRANCUSKA         3:2 (18:25, 23:25, 25:21, 25:23, 15:11)

POLJSKA – KINA           3:0 (25:22, 25:13, 25:15)

TABELA:

1. FRA        3    2    1    8:4       7

2. POL        3    2    1    7:4       6

3. CHN       3    1    2    3:6       3

4. BUL        3    1    2    4:8       2

 

6. GRUPA – UFA, RUSIJA:

1. KOLO – PETAK, 7. JUN:

ITALIJA – SAD  3:1 (25:23, 13:25, 25:20, 25:23)

RUSIJA – PORTUGALIJA            3:0 (25:19, 25:22, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

ITALIJA – PORTUGALIJA            3:0 (25:13, 25:20, 25:11)

RUSIJA – SAD         3:0 (25:22, 25:19, 25:15)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

SAD – PORTUGALIJA     3:1 (25:20, 22:25, 25:22, 25:17)

RUSIJA – ITALIJA          3:0 (29:27, 25:16, 25:18)

TABELA:

1. RUS        3    3    0    9:0       9

2. ITA         3    2    1    6:4       6

3. USA        3    1    2    4:7       3

4. POR        3    0    3    1:9       0

 

7. GRUPA – TOKIO, JAPAN:

1. KOLO – PETAK, 7. JUN:

BRAZIL – IRAN              3:2 (23:25, 25:16, 21:25, 33:31, 15:10)

JAPAN – ARGENTINA     3:0 (25:16, 25:16, 33:31)

2. KOLO – SUBOTA, 8. JUN:

IRAN – ARGENTINA       3:1 (25:19, 20:25, 25:22, 34:32)

BRAZIL – JAPAN      3:0 (25:22, 25:19, 25:21)

3. KOLO – NEDELJA, 9. JUN:

BRAZIL – ARGENTINA   3:2 (25:20, 21:25, 26:28, 25:23, 15:12)

IRAN – JAPAN               3:0 (25:22, 25:21, 25:19)

TABELA:

1. BRA        3    3    0    9:4       7

2. IRI         3    2    1    8:4       7

3. JPN         3    1    2    3:6       3

4. ARG        3    0    3    3:9       1

 

III VIKEND (14 – 16. JUN):

9. GRUPA – GONDOMAR, PORTUGALIJA:

1. KOLO – PETAK, 14. JUN:

SRBIJA – BRAZIL          3:2 (17:25, 25:22, 17:25, 25:20, 15:12)

PORTUGALIJA – KINA   3:0 (25:22, 25:17, 25:23)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUN:

SRBIJA – PORTUGALIJA            3:2 (21:25, 25:15, 25:22, 30:32, 15:9)

BRAZIL – KINA              3:0 (25:15, 25:18, 25:22)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUN:

SRBIJA – KINA  3:1 (25:17, 25:22, 25:27, 25:18)

BRAZIL – PORTUGALIJA            3:0 (25:19, 25:21, 25:18)

TABELA:

1. SRB        3    3    0    9:5       7

2. BRA        3    2    1    8:3       7

3. POR        3    1    2    5:6       4

4. CHN       3    0    3    1:9       0

 

10. GRUPA – VARNA, BUGARSKA:

1. KOLO – PETAK, 14. JUN:

ITALIJA – JAPAN           3:1 (23:25, 25:15, 29:27, 25:21)

BUGARSKA – AUSTRALIJA         3:2 (20:25, 29:27, 22:25, 25:21, 15:13)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUN:

ITALIJA – AUSTRALIJA  3:1 (25:18, 30:32, 25:18, 25:15)

JAPAN – BUGARSKA      3:2 (22:25, 25:19, 16:25, 25:19, 21:19)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUN:

JAPAN – AUSTRALIJA    3:2 (25:18, 25:27, 23:25, 25:22, 17:15)

ITALIJA – BUGARSKA    3:1 (25:14, 25:20, 23:25, 25:21)

TABELA:

1. ITA         3    3    0    9:3       9

2. JPN         3    2    1    7:7       4

3. BUL        3    1    2    6:8       3

4. AUS        3    0    3    5:9       2

 

11. GRUPA – URMIJA, IRAN:

1. KOLO – PETAK, 14. JUN:

RUSIJA – POLJSKA        3:1 (24:26, 25:20, 25:22, 25:19)

IRAN – KANADA            3:0 (25:15, 26:24, 25:16)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUN:

RUSIJA – KANADA        3:1 (25:23, 22:25, 25:20, 25:23)

IRAN – POLJSKA     3:2 (25:20, 21:25, 18:25, 25:17, 15:8)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUN:

POLJSKA – KANADA      3:1 (25:20, 25:27, 25:20, 28:26)

IRAN – RUSIJA              3:0 (25:20, 26:24, 25:23)

TABELA:

1. IRI         3    3    0    9:2       8

2. RUS        3    2    1    6:5       6

3. POL        3    1    2    6:7       4

4. CAN        3    0    3    2:9       0

 

12. GRUPA – KAN, FRANCUSKA:

1. KOLO – PETAK, 14. JUN:

SAD – ARGENTINA        3:1 (25:22, 25:19, 21:25, 25:21)

FRANCUSKA – NEMAČKA           3:1 (24:26, 25:20, 25:19, 25:20)

2. KOLO – SUBOTA, 15. JUN:

SAD – NEMAČKA           3:1 (25:22, 21:25, 25:19, 25:20)

ARGENTINA – FRANCUSKA        3:1 (25:18, 25:17, 19:25, 25:20)

3. KOLO – NEDELJA, 16. JUN:

ARGENTINA – NEMAČKA           3:2 (25:19, 23:25, 23:25, 25:23, 15:10)

SAD – FRANCUSKA       3:1 (23:25, 25:22, 28:26, 27:25)

TABELA:

1. USA        3    3    0    9:3       9

2. ARG        3    2    1    7:6       5

3. FRA        3    1    2    5:7       3

4. GER        3    0    3    4:9       1

 

IV VIKEND (21 – 23. JUN):

14. GRUPA – MILANO, ITALIJA:

1. KOLO – PETAK, 21. JUN:

SRBIJA – ITALIJA    0:3 (24:26, 19:25, 22:25)

POLJSKA – ARGENTINA             3:2 (25:21, 25:23, 25:27, 20:25, 19:17)

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUN:

SRBIJA – POLJSKA        2:3 (30:32, 25:21, 21:25, 25:19, 11:15)

ARGENTINA – ITALIJA   3:1 (25:22, 23:25, 25:19, 25:19)

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUN:

SRBIJA – ARGENTINA   0:3 (17:25, 23:25, 18:25)

POLJSKA – ITALIJA       3:2 (23:25, 25:22, 23:25, 25:21, 25:23)

TABELA:

1. POL        3    3    0    9:6       6

2. ARG        3    2    1    8:4       7

3. ITA         3    1    2    6:6       4

4. SRB        3    0    3    2:9       1

 

13. GRUPA – HOFMAN ESTEJTS (ILINOIS), SAD:

1. KOLO – PETAK, 21. JUN:

KANADA – KINA            3:1 (25:19, 25:23, 22:25, 25:17)

SAD – JAPAN          3:0 (25:15, 25:19, 25:19)

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUN:

JAPAN – KINA         3:0 (25:19, 25:20, 25:23)

KANADA – SAD             3:1 (25:22, 22:25, 25:23, 25:17)

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUN:

KANADA – JAPAN          3:2 (25:18, 26:24, 23:25, 21:25, 15:13)

SAD – KINA      3:0 (25:20, 25:19, 25:19)

TABELA:

1. CAN        3    3    0    9:4       8

2. USA        3    2    1    7:3       6

3. JPN         3    1    2    5:6       4

4. CHN       3    0    3    1:9       0

 

15. GRUPA – ARDABIL, IRAN:

1. KOLO – PETAK, 21. JUN:

FRANCUSKA – AUSTRALIJA       3:0 (25:23, 25:22, 25:22)

IRAN – PORTUGALIJA   3:1 (23:25, 27:25, 25:17, 25:18)

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUN:

FRANCUSKA – PORTUGALIJA    3:0 (25:23, 26:24, 25:23)

IRAN – AUSTRALIJA      3:0 (25:19, 25:19, 25:14)

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUN:

AUSTRALIJA – PORTUGALIJA     3:0 (25:23, 25:22, 27:25)

FRANCUSKA – IRAN      3:0 (25:18, 26:24, 25:21)

TABELA:

1. FRA        3    3    0    9:0       9

2. IRI         3    2    1    6:4       6

3. AUS        3    1    2    3:6       3

4. POR        3    0    3    1:9       0

 

16. GRUPA – KUJABA, BRAZIL:

1. KOLO – PETAK, 21. JUN:

RUSIJA – NEMAČKA      3:1 (22:25, 25:21, 25:19, 25:14)

BRAZIL – BUGARSKA    3:1 (25:20, 21:25, 25:19, 25:14)

2. KOLO – SUBOTA, 22. JUN:

RUSIJA – BUGARSKA    3:0 (25:20, 25:20, 25:21)

BRAZIL – NEMAČKA 3:2 (20:25, 25:18, 21:25, 25:17, 15:13)

3. KOLO – NEDELJA, 23. JUN:

BUGARSKA – NEMAČKA            3:2 (26:28, 18:25, 25:23, 25:19, 15:10)

BRAZIL – RUSIJA    3:0 (25:17, 25:21, 28:26)

TABELA:

1. BRA        3    3    0    9:3       8

2. RUS        3    2    1    6:4       6

3. BUL        3    1    2    4:8       2

4. GER        3    0    3    5:9       2

 

UKUPNA TABELA:

  1. BRA            12  11  1   35:13   30

  2. IRI             12  10  2   32:11   30

3. FRA      12    9  3   31:14   28

  4. RUS            12    9  3   28:15   26

  5. ITA             12    8  4   28:16   25

  6. POL      12    8  4   29:23   21

  7. USA            12    7  5   25:20   22

  8. CAN            12    7  5   26:22   20

  9. ARG            12    6  6   25:22   19

10. JPN             12    5  7   20:26   14

11. SRB            12    5  7   23:30   14

12. BUL            12    4  8   18:31   10

13. AUS            12    2  10  17:30   10

14. GER            12    2  10  17:34     8

15. POR            12    2  10  10:31     7

16. CHN            12    1  11    7:33     4

 

V VIKEND (28 – 30. JUN):

19. GRUPA – PLOVDIV, BUGARSKA:

1. KOLO – PETAK, 28. JUN:

SRBIJA – IRAN        17.00 (16.00)

BUGARSKA – SAD   20.40 (19.40)

 

2. KOLO – SUBOTA, 29. JUN:

SRBIJA – SAD               17.00 (16.00)

BUGARSKA – IRAN        20.40 (19.40)

 

3. KOLO – NEDELJA, 30. JUN:

SRBIJA – BUGARSKA     20.40 (19.40)

IRAN – SAD            17.00 (16.00)

 

17. GRUPA – BRIZBEJN, AUSTRALIJA:

1. KOLO – PETAK, 28. JUN:

KINA – ARGENTINA       17.00 (9.00)

RUSIJA – AUSTRALIJA   20.00 (12.00)

2. KOLO – SUBOTA, 29. JUN:

RUSIJA – ARGENTINA   16.00 (8.00)

AUSTRALIJA – KINA      19.00 (11.00)

3. KOLO – NEDELJA, 30. JUN:

RUSIJA – KINA                    13.00 (5.00)

AUSTRALIJA – ARGENTINA  16.00 (8.00)

 

18. GRUPA – BRAZILIJA, BRAZIL:

1. KOLO – PETAK, 28. JUN:

ITALIJA – KANADA        17.00 (22.00)

BRAZIL – FRANCUSKA   20.00 (SUBOTA U 1.00)

2. KOLO – SUBOTA, 29. JUN:

FRANCUSKA – ITALIJA  17.00 (22.00)

BRAZIL – KANADA        20.00 (NEDELJA U 1.00)

3. KOLO – NEDELJA, 30. JUN:

KANADA – FRANCUSKA       16.00 (21.00)

BRAZIL – ITALIJA                19.00 (0.00)

 

20. GRUPA – LAJPCIG, NEMAČKA:

1. KOLO – PETAK, 28. JUN:

POLJSKA – JAPAN                     17.30

NEMAČKA – PORTUGALIJA        20.30
2. KOLO – SUBOTA, 29. JUN:

NEMAČKA – POLJSKA          17.30

PORTUGALIJA – JAPAN        20.30

3. KOLO – NEDELJA, 30. JUN:

NEMAČKA – JAPAN              14.00

POLJSKA – PORTUGALIJA    17.00

 

Finalni turnir će se odigrati 10 – 14. jula u Čikagu, u SAD.

 

FINALNI TURNIR – ČIKAGO, SAD (10 – 14. JUL):

 

Pored SAD, plasman na Finalni turnir će izboriti 5 najuspešnijih selekcija sa ukupne tabele posle 15 odigranih utakmica.

Ukoliko se SAD plasiraju među prvih 6 selekcija raspored grupa biće:

A GRUPA: SAD, 3. i 4. selekcija sa tabele

 

B GRUPA: 1, 2. i 5. selekcija sa tabele

 

Ukoliko se SAD ne plasiraju među prvih 6 selekcija, sastavi grupa će biti:

A GRUPA: 1, 4. i 5. selekcija sa tabele

 

B GRUPA: SAD, 2. i 3. selekcija sa tabele

 

Izvor:
Vestionline, OSS

POSTAVITE KOMENTAR

Upišite vaš komentar
Upišite vaše ime