U londonskom okršaju u poslednjoj utakmici 16. kola Premijer lige Vest Hem je savladan na Olimpijskom stadionu s 3:1.

Posle devet mečeva u svim takmičenjima bez pobede, što je najlošija Arsenalova serija od 1977 (deset utakmica), “tobdžije” su pobedile i to preokretom. U prvom poluvremenu se činilo da kola i dalje nezaustavljivo idu nizbrdo. Domaćin je pogotkom tamnoputog italijanskog halfa Anđela Ogbone u 36. minutu vodio s 1:0.

Arsenal se zatim prenuo. Golove su dali Brazilac Gabrijel Martineli u 60, igrač iz Obale Slonovače Nikolas Pepe u 66. i Gabonac Pjer Emerik Obamejang u 69.

To je i prva pobeda privremenog trenera Šveđanina Frederika Ljungberga, legende kluba, koji je postavljen kada je Špancu Unaju Emeriju uručen otkaz.

Arsenal već u četvrtak u poslednjem kolu Lige Evrope igra u Liježu protiv Standarda.