Košarkaši Los Anđeles Lejkersa pobedili su Oklahomu 128:99, za deseti trijumf od početka sezone. a sjajnu partiju u porazu svog tima odigrao je srpski košarkaš Aleksej Pokuševski.

Naime, Pokuševski je prikazao najbolju utakmicu od dolaska u NBA ligi, pošto je protiv aktuelnog šampiona za 21 minut igre imao učinak od 10 poena, četiri skoka i dve asistencije.

Od njegovih saigrača najefikasniji je bio Šej Gildžes-Aleksander sa 17 poena, dok je Lejkerse predvodio Lebron Džejms sa 26 poena uz šest uhvaćenih lopti i sedam asistencija.

Što se same utakmice tiče, ona je prelomljena već tokom prvog poluvremena, kada su Lejkersi otišli na ogromnih „plus 24“. Oklahoma se samo na kratko trgla pred veliki odmor, ali je odmah po povratku ponovo potonula i dopustila Jezerašima da odnesu vrlo laku pobedu. Zapravo, Lejkersi nisu rezultatski izgubili nijednu četvrtinu na noćašnjoj utakmici.

U ostalim mečevima, Dalas je pobedio Šarlot 104:93, a Boban Marjanović je za 15 minuta na parketu ubacio osam poena uz pet uhvaćenih lopti, dok je Slovenac Luka Dončić postigao 34 koševa, uz 13 skokova i devet asistencija.

Nemanja Bjelica nije odigrao ni minut u porazu Sakramenta od Portlanda 132:126.