U trećem kolu drugog kruga Evrokupa Darušafaka savladala “crno-bele” sa 65:63 (15:12, 15:20, 18:11, 17:20).

U prvom poluvremenu vodila se ravnopravna borba. Partizan, koji je imao obe pobede u prva dva kola, bio je bolji u drugoj četvrtini pa je na odmor otišao s dva poena prednosti. U drugom delu domaćin se razmahao. Stekao je zalihu od šest-sedam poena, a u 33. minutu bilo je 54:45.

Nisu “crno-beli” dozvolili rivali da odmakne i više, ali nikako nisu mogli do preokreta. Pejdž ih je trojkom u 38. minutu primakao na 58:55. Nedugo zatim, za kratko vreme, na Zagorčevu trojku istom merom je uzvratio Ozmizrak, a Zagorac je pogodio i za dva (63:60). S tim rezultatom je počeo poslednji minut.

Na šest sekundi pre kraja posle promašaja igrača Darušafake Zagorac je krenuo u protivnapad. Pucao je čim je došao do linije za tri poena. Promašio je ceo koš. Ostale su još nepune dve sekunde, Trinkijeri je uzeo tajm-aut, a domaćin je vodio sa 65:63. Loptu je sačuvao pošto ju je izveo iz auta.

U sledećem kolu, 29. januara, “crno-beli” dočekuju turski tim, a drugi italijanski okršaj biće u Bolonji. Virtus je večeras gost Trenta.

Darušafaka: Ozmizrak 7 (2-5 za tri), Agva, Braun 11 (0-4), Demir 13 (3-6), Hamilton 3, Ozdemiroglu 6 (1-4), Lamb 4 (0-3), Džons 12 (1-4), Guler 6 (0-3), Kolson 3 (0-1). Trener: Ernak.

Partizan: Volden, Zagorac 13 (2-5), Pejdž 13 (2-5), Gordić 6 (2-4), Makadu 13, Jaramaz 7 (1-5), Birčević 1 (0-3), Janković 2, Tomas 4 (0-2), Trifunović, Mozli 4. Nije igrao Veličković. Trener: Trinkijeri.