Vesti
Detalj sa meča protiv Birkale

Fudbaleri Beograda iz Adelajda su tek treći put ove sezone napustili teren pognutih glava, ali je ovaj neuspeh došao u najgorem mogućem trenutku. Šampionska titula u Prvoj državnoj ligi Južne Australije bila je nadohvat ruke srpskom timu, ali posle poraza u derbiju od Vest Torens Birkale (3:1), situacija više nije pod kontrolom srpskom kluba.

Za naslov šampiona i promociju u Premijer ligu sada se pita upravo Birkala, a Beogradu je ostalo samo da pobedi preostala dva meča i da se nada kiksu rivala pred kojim su još tri utakmice.

Domaći tim VT Birkale je odigrao sjajno prvo poluvreme. Doslovce su razbili ekipu Beograda kojoj je malo šta polazilo za nogom. Rezultat od 3:0 posle 45 minuta igre jasno je govorio da konačan ishod neće biti povoljan po tim Demijena Morija.

U nastavku susreta Beograd je odigrao znatno bolje, smanjio prednost rivala golom Deja već u 53. minutu i imao zatim nekoliko sjajnih prilika da zatrese mrežu. Mogao je i glavni sudija u dva navrata da pokaže na belu tačku, jer su odbrambeni fudbaleri domaćina igrali rukom u svom kaznenom prostoru.
Međutim, sudija je smatrao da u oba navrata nije bilo namere od strane igrača Birkale i rezultat se do kraja nije menjao.
Beograd posle skoro čitave sezone provedene na prvom mestu tabele, mogao bi da već u sredu bude svrgnut sa trona, ukoliko Birkala u zaostalom meču kao gost pobedi Adelajd Viktori. Navijaće se sutra uveče u Vudvilu za ekipu Viktorija, koja bi i remijem mogla da sačuva srpski klub na čelu tabele.
Nadu Beogradu može da uliva to što Viktori nije poražen na poslednja tri meča, kao i činjenica da su u prvom susretu pobedili Birkalu sa 2:1.
Trener Beograda je u subotnjem derbiju na raspolaganju imao sastav: Čembrlen, Volter, Džons, Tobijas, Dej, Kamins, Simić, Markam, Lav, Kunavelis, Natsiopoulos, Batler-Baudon, Felps, Nudžaim, Padler, Marković, Disoto.
I u susretu rezervnih timova pobedila je VT Birkala – 1:0 (1:0). Rezervni tim Beograda sadfa je četvrti na tabeli sa 35 bodova (jedanaest pobeda, dva remija i sedam poraza, gol razlika 34:24).
Poražen je i mladi tim Beograda rezultatom 2:1, a gol za juniore srpskog kluba postigao je Bernardi u 18. minutu. Juniori Beograda su četvrti na tabeli sa 42 osvojena boda (trinaest pobeda, tri remija i četiri poraza, gol razlika 56:30).
Iduću utakmicu, pretposlednjeg 21. kola, Beograd igra protiv Adelajd Kobri, u subotu 11. sepembra na domaćem terenu Frenk Mičel Park u Vudvilu od 15.00 časova.

PRVA DRŽAVNA LIGA JUŽNE AUSTRALIJE

Rezultati 20. kola: Istern Junajted – Para Hils Najts 2:2, Adelajd Kobras – Vestern Strajkers 1:0, Adelajd Viktori – Modburi Džets 2:1, Fulam Junajted – Vest Adelajd 0:2, Adelajd Hils – Plejford Siti 0:1, VT Birkala – Beograd 3:1.
1. Beograd 20 12 5 3 37:17 41
2. Modburi 20 12 4 4 40:18 40
3. VT Birkala 19 12 3 4 42:17 39
4. Plejford S. 20 11 3 6 36:21 36
5. Para Hils 20 8 8 4 20:16 32
6. Viktori 19 6 6 7 26:27 24
7. V. Adelajd 20 7 2 11 21:34 23
8. Adelajd Hils 19 6 3 10 24:35 21