Košarkaši Partizana savladali su večeras Megu sa 79:77, posle velikog preokreta, u utakmici 10. kola ABA lige.

Crno-beli su nadokanadili “minus 19” iz druge četvrtine, a do trijumfa su stigli u dramatičnoj završnici pogotkom Rašona Tomasa 0,6 sekundi pre kraja utakmice.

Partizan je veći deo meača bio u zaostatku, koji je sredinom drugog kvartala iznosio 19, a u trečem 14 poena, ali je serijom 12:0 u poslednjoj četvrtini došao do važne pobede u borbi za mesto koje vodi u plej-of regionalnog takmičenja.

Dva ključna poteza izveo je Rašon Tomas, koji je u poslednjem minutu najpre izblokirao Petruševa, koji je krenuo na zakucavanje, a zatim je četiri sekunde pre kraja na isteku napada Partizana postigao poslednje poene na meču.

Najefikasniji kod Partizana bio je Kori Mekintajer-Miler sa 22 poena, dok je Markus Pejdž ubacio 15.

Za Megu Filip Petrušev imao je učinak od 23 poena i 10 skokova, a Marko Simonović 14 poena i devet skokova.