U prvoj utakmici nedeljnog programa 30. kola Serije A, Bolonja je u Milanu napravila iznenađenje i nakon preokreta savladala domaći Inter sa 2:1.

Od starta je sve išlo na vodenicu crno-plavih. Romelu Lukaku je doveo Inter u vođstvo u 22. minutu i to je bio rezultat prvog dela.

U 57. minutu Bolonja je ostala sa 10 igrača, nakon što je isključen Roberto Sorijano. Lautaro Martinez imao je priliku da udvostruči vođstvo Intera pet minuta kasnije, ali je njegov udarac sa bele tačke zaustavio Lukaš Skorupski.

Izabranici Siniše Mihajlovića igračem manje došla do poravnanja rezultata u 74. minutu, a strelac je bio Musa Jurava. Nevolja nikad ne ide sama pa je samo četiri minuta kasnije drugi žuti karton dobio Alesandro Bastoni. Trijumf Bolonji doneo je Musa Barou.

Inter sada zaostaje za vodećim Juventusom 11 bodova i nalazi se na trećoj poziciji. Bolonja je skočila na deveto mesto sa 41 bodom.