Fudbalska reprezentacija Srbije

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je Katar sa 4:0 u prijateljskom meču odigranom na stadionu “Rajko Mitić”.

Orlovi su protiv Katara odigrali meč u kojem je selejktor Dragan Stojković Piksi razigravao nekoliko igrača za naredni meč protiv Portugalije koji se igra u nedelju u okviru kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u fudbalu.

Pred kraj poluvremena, Andrija Živković i Nemanja Radonjić su izveli prelepu akciju po desnoj strani, a posle centaršuta i dobre snalažljivosti u kaznenom prostoru Saša Lukić je zakucao loptu u mrežu i postigao prvi gol u dresu Srbije.

U nastavku, Luka Jović je u 51. minutu duplirao prednost, da bi samo dva minuta kasnije u strelce svoje ime upisao i Dušan Vlahović.

Orlovi su vodili 3:0 i ponovo spustili ritam meča, kako bi bez puno rizika i umaranja dočekali kraj, odnosno, sve misli usmerili ka Portugalu.

Do kraja susreta, videli smo još jedan pogodak u mreži Katara. Konačnih 4:0 postavio je Sergej Milinković-Savić u 83. minutu lepom egzekucijom posle asistencije Vlahovića.

Selektor Dragan Stojković Piksi izveo je “kombinovan” sastav, a debitovao je golman Vanja Milinković-Savić.

Srbija u nedelju uveče igra u Lisabonu protiv Portugala meč odluke za plasman na Mundijal.