Fudbaleri TSC iz Bačke Topole poraženi su na gostovanju Radniku u Surdulici sa 1:0, u 11. kolu Linglong Superlige Srbije.

Dugo je odolevao TSC u superligaškom društvu, ali u 11. kolu stigao je i prvi poraz.

Debitant iz Bačke Topole savladan je u Surdulici, gde je Radnik golom Milana Makarića iz penala u 52. minutu osvojio tri boda i popeo se na 11. mesto, vezavši treću utakmicu bez poraza (dve pobede i remi).

Ekipa Zoltana Saba pala je na treće mesto (a verovatno će i niže kada se odigraju utakmice nedeljnog programa 11. kola), pošto je Čukarički savladao Javor 2:0 na svom terenu.

Junak pobede bio je Senegalac Ibrahima Ndiaje, koji je u 13. minutu asistirao Stefanu Kovaču, a u 62. sam “overio” pobedu.

Stefan Mihajlović je ponovo na deobi prvog mesta liste strelaca (sa Bojanom Matićem iz Vojvodine) pošto je u Šapcu postigao svoj sedmi gol ove sezone. Bilo je to dovoljno za pobedu Radničkog nad Mačvom 1:0, s tim da je posao gostima olakšalo isključenje Filipa Pejovića u 71. minutu zbog dva žuta kartona.

Rad i Proleter odigrali su nerešeno 1:1 na Banjici. Gosti su imali prednost na poluvremenu golom Branislava Jovanovića u 22. minutu, ali je Perendja iz penala u 58. doneo izjednačenje.