EPA-EFE/ANDREJ ČUKIĆ

Košarkaši Partizana poraženi su od Reala rezultatom 88:76 u meču 31. kola Evrolige.

Partizan sad ima skor 14-17 i nalazi se na 11. poziciji, ispod crte za plej-in, a Real 25-6 i obezbedio je prvo mesto posle regularnog toka sezone.

Prva četvrtina je bila izuzetno neefikasna i okončana je nerešeno – 13:13. Tokom druge deonice Partizan je imao plus pet (28:23), ali se na poluvreme otišlo prednošću Reala – 33:31.

Partizan je vodio 54:52 četiri minuta pre kraja treće deonice, ali je usledila serija gostiju 16:0 kojom je i prelomljena utakmica, Real više nije ispuštao dvocifrenu prednost.

Najefikasniji u Partizanu bio je Frenk Kaminski sa 19 poena, Džejms Naneli i Kevin Panter dali su po 16, a Aleksa Avramović 10. Real je predvodio Mario Hezonja sa 25 poena.

U sledećem kolu, narednog četvrtka, Partizan dočekuje Olimpijakos, dok će Real biti domaćin Crvenoj zvezdi.