Vesti
Sjajni SaŠa Njegić je ponovo bio raspoložen za igru

Fudbaleri Belih orlova iz Dajanele su i u prvoj utakmici kao prvaci Druge lige Zapadne Australije nastavili fantastični niz pobeda.

Iako meč protiv Kaning Sitija nije imao takmičarski značaj za srpski klub, još jednom su ispunjene želje i očekivanja vernih navijača. Na kraju, posle veoma zanimljivih 90 minuta fudbala bilo je 5:3 za šampione.

Tim direktora Slobodana Bobija Despotovskog i trener Stjuarta Mozesa je protiv pretposlednje ekipe na tabeli zabeležio 18. pobedu u tekućem prvenstvu, u kojem su do sada odigrali 19 utakmica.

Srpski tim je opravdao ulogu favorita i još jednom demonstrirao dominaciju koja traje čitavu sezonu.

Goleadu je otvorio defanzivac Rajan Pretorijus u 18. minutu, a nastavio sve efikasniji Danijel Makenzi koji je ovaj put postigao dva gola – u 20. i 51. minutu. Pobedu su začinili Nikola Talimdžioski u 54. iz jedanaesterca i Kristijan Despotovski u 61. minutu.

Tek u poslednjih pola časa gosti su uspeli da iskoriste potpuno spušteni gard Orlova i da ublaže poraz koji je pretio da bude izuzetno težak.

Ostalo je još tri kola do kraja ligaškog dela sezone u kojem je Dajanela već krunisana kao prvak i novi član Prve lige Zapadne Australije. Međutim, zatim sledi dodatno razigravanje za apsolutnog šampiona Druge državne lige, u kojem će Orlovi želeti da isprave propust iz prošle godine, kada su u velikom finalu poraženi od Šamrok Roversa.

Do kraja sezone čekaju ih još dueli sa Kertin Univerzitetom kod kuće (subota, 28. avgust), zatim ponovo meč u Dajaneli protiv Kelmskot Ruza i u poslednjem kolu pre plej-ofa Orlovi će biti gosti Mardok Melvila.

U subotnjoj pobedi protiv Kaning Sitija srpski tim je irao u sastavu: Aleksić, Kjuser, Pretorijus, Ninković, Anga Lopandža (Stepanovski 77’), Mekgigan (Higni 70’), Masonda, Makenzi, Njegić (Maki 77’), K. Despotovski (Stefoski 85’), Talimdžioski.

Maksimalan učinak

U susretu rezervnih timova Beli orlovi su pobedili sa 3:1 (2:0). Golove su postigli: Duku u 10, Žmukić u 15. i Data u 84. minutu. Rezerve Dajanele su sada treće na tabeli sa 36 osvojenih bodova (jedanaest pobeda, tri remija i četiri poraza, gol razlika 45:31).
I u utakmici juniorskih timova pobedio je srpski klub – 3:2 (2:1). Strelci su bili Mod u 9. i Maki u 32. i 53. minutu. Juniori Orlova su sedmi na tabeli sa 21 bodom (šest pobeda, tri remija i deset poraza, gol razlika 29:54).

DRUGA DRŽAVNA LIGA ZAPADNE AUSTRALIJE

Rezultati 19. kola: Beli orlovi – Kaning Siti 5:3, Kelmskot Ruz – Šamrok Rovers 0:2, Kingsli Vestsajd – Balga 1:1, Džundalup Siti – Goznels Siti 3:3, Mardok Melvil – Vaneru Siti 0:1, Kertin Univerzitet – Morli Vindmils 2:2.
1. Beli orlovi 19 18 1 0 61:17 55
2. Kingsli 18 11 3 4 42:22 36
3. Vaneru S. 19 10 6 3 27:20 36
4. Mardok 19 11 2 6 25:22 35
5. Goznels S. 18 9 4 5 39:20 31
6. Balga 19 6 4 9 22:24 22
7. Kertin Uni 19 5 6 8 20:31 21
8. Šamrok R. 16 5 4 7 32:29 19