Vesti

Fudbaleri Beograda iz Adelajda su tek posle velikih muka uspeli da slome otpor poslednje plasiranih Siford Rendžersa i zabeleže očekivana tri boda. Šestu pobedu u sezoni ekipi iz Vudvila doneo je hitronogi napadač Stefan Simić, koji je golom u sudijskoj nadoknadi vremena ugasio nade “fenjeraša” da će napraviti čudo i odneti bod sa Frenk Mičel parka – 3:2 (2:1).

Junak utakmice Stefan Simić morao je da “vadi fleke” i na samom početku susreta. Naime, gosti su posle nesmotrenosti ekipe Beograda došli do šokantnog vođstva već u 9. minutu. Međutim, tri minuta kasnije Simić je vratio rezultatski balans i očekivalo se da će sve poteći na vodenicu srpskog tima. Međutim, tako nisu mislili odvažni gosti koji su došli s jasnom namerom da skupo prodaju kožu.

U finišu prvog poluvremena ponovila se situacija sa početka meča. Opet su gosti poveli, a Beograd jurio prednost. U sudijskoj nadoknadi vremena u prvom delu igre Džordan Stefanopulos je pogodio za 2:2 i tako upisao svoj drugi pogodak otkako je prešao u Vudvil.

Kako je odmicalo drugo poluvreme činilo se da od očekivane pobede neće biti ništa. Gosti su čuvali bod, ali Stefan Simić nije želeo da bilo šta prepusti slučaju. U još jednoj sudijskoj nadoknadi vremena, u 91. minutu, matirao je golmana Siforda i šestim golom u sezoni doneo pobedu Beogradu.

Utisak je da su fudbaleri tima iz Vudvila posle četiri uzastopne pobede pomalo opustili i potcenili rivala sa dna tabele, što im se zamalo obilo o glavu. Međutim, na sreću srpskog tima, ove sezone je tu Simić, uvek spreman da povuče ekipu kada ne ide i da vadi kestenje iz vatre.

Trener Beograda Demijen Mori imao je na raspolaganju ove igrače: Čembrlen, Volter, Ljujić, Tobijas, Stefanopulos, Simić, Negus, Kasalbore, Gep, Naciopulos, Hasegava, Nudžaim, Menekela, Moran i Kamins.

Rezervni tim Beograda je takođe uknjižio tri boda tesnom pobedom 2:1 (1:1), koja je na skoro identčan način izborena u sudijskoj nadoknadi vremena. Gosti su vodili, ali je onda usledio preokret golovima Fabreta u 74. i Eseksa u 91. minutu.

Posle 11 kola rezervni tim Beograda je i dalje prvi na tabeli sa 27 bodova (devet pobeda i dva poraza). Za rezerve su igrali: Jokić, Veloti, Bejns, Leventeris, Branković, Dž.Eseks, Agostinone, Okonor, Sideris, Mahoni, Šumark, Fabreto, Dinić, Paladino, A. Eseks.

I u meču timova do 18 godina Beograd je slavio 4:2 (2:1), golovima Rejnoldsa (tri) i Kamare. Posle 11 kola mladi tim Beograda je peti na tabeli sa 18 bodova (pet pobeda i po tri remija i poraza).

Sledeću utakmicu Beograd igra u gostima protiv Birkale, u petak, 21. avgusta od 20.15 na terenu Džek Smit.

Prva državna liga Južne Australije

Rezultati: Beograd – Siford Rendžers 3:2, Birkala – Vajpers 3:1, Južni Adelajd – Zapadni Adelajd 2:2, Adelajd Viktori – Plejford Siti 2:0, Fulam Junajted – Vestern Strajkers 1:2, Adelajd Hils – Sturt Lajons 0:1.

12. Siford R. 10 0 2 8 14:30 2

Raspored narednog kola: Birkala – Beograd (21. avgust), V.Strajkers – Sturt Lajons, J. Adelajd – Adelajd Hils, Plejford – Vajpers, Z. Adelajd – Siford R, Fulam J. – Adelajd Viktori (22. avgust).

Juniorke uspešne u gostima

Mladi ženski tim Vudvil Beograda do 17 godina pobedio je u gostima ekipu Gauler sa 2:1 (2:0). Golove za srpsku ekipu postigle su Kloi Polis i Tijana Ranić. Posle osam kola juniorke Beograda do 17 godina su treće na tabeli sa 13 bodova (četiri pobede, remi i dva poraza). Sledeću utakmicu starije juniorke Beograda igraju na domaćem terenu Frenk Mičel Park u nedelju ujutro od 9.30, a protivnik je ekipa hrvatske zajednice – Rejders.

Dve godine mlađe juniorke Beograda su u gostima savladale Zapadni Adelajd sa visokih 7:0 (3:0). Golove su postigle: Tijana Ranić četiri, Mia Perota, Vida Đuričković i Lara Jovanović. Posle osam kola juniorke do 15 godina su prve na tabeli sa svih osam pobeda.

Orlovi rutinski do bodova

Neprijatan poraz u Grifitu, srećom, nije ostavio značajne posledice na ekipu Belih orlova iz Kanbere. U 5. kolu Druge Premijer lige na Teritoriji glavnog grada Australije (ACT) srpski klub je na domaćem terenu relativno lako izašao na kraj sa Narabandom – 2:0 (2:0).

Drugu pobedu u sezoni upisali su efikasni ofanzivci Orlova Hasan Alnuvajsir u 23. i Dejvid Mekeron u 39. minutu. Obojici je ovo bio treći pogodak u sezoni, a trijumf Orlova dobija na težini kada se zna da je ostvaren bez kapitena i najboljeg igrača Dejana Santrača.

I u utakmici timova do 23 godine slavio je srpski klub i to identičnim rezultatom 2:0.

U narednom kolu Beli orlovi su ponovo domaćini, a na Voden Park dolaze drugoplasirani Voga siti Vonderersi. Meč je na programu u subotu, 22. avgusta u 15.00 časova.

Druga premijer liga ACT

Rezultati 5. kola: Beli orlovi – Narabanda 2:0, Brindabela – ANU 0:4, Okonor – Voga siti 0:3, Kvinbijan – Jugali 0:1, Veston je bio slobodan.

1. Jugali 4 4 0 0 15:5 12

2. Voga siti 4 3 1 0 9:2 10

3. Kvinbijan 4 3 0 1 6:4 9

4. Beli orlovi 5 2 1 2 10:9 7

5. ANU 5 2 0 3 8:7 6

6. Veston 4 1 2 1 3:2 5

7. Brindabela 5 1 1 3 6:13 4

8. Okonor 4 0 1 3 4:12 1

9. Narabanda 3 0 0 3 1:8 0

Parovi 6. kola (22. i 23. avgust): Narabanda – Kvinbijan, Okonor – Veston, Beli orlovi – Voga siti, ANU – Jugali, slobodna je Brindabela.