Dvostruki uzastopni prvak dao 27 golova u prvih sedam kola.

To je, naravno, tako zato što je Mančester siti u prošlom kolu na Etihadu zgromio Votford sa 8:0. S još tri pogotka u pobedi protiv Evertona na Gudisonu s 3:1, ispalo je da je Gvardiolin tim najubojitije krenuo u engleskoj ligi još od sezone 1894/95, kada je baš Everton postigao 27.

A pre 125 godina klub koji je osnovan 1880. nazvan je Mančester siti. Prva sezona u najboljem društvu bila mu je 1899/1900.

Da se dostigne Evertonovo golgetersko nadahnuće iz 1894. presudan je bio pogodak Rahima Sterlinga u 84. minutu od prečke, kojim je postavljen konačan rezultat. Bio je to njegov 100. gol u klupskom fudbalu (77 za Siti, 23 za Liverpul).

Prvak je poveo u 24. minutu preko Brazilca Gabrijela Žezusa. Izjednačio je u 33. Kalver Levin, a Siti je ponovo stekao prednost golom Alžirca Rijada Mareza u 71. iz slobodnog udarca.