Fudbaleri Mančester sitija savladali su Barnli sa 2:0 u meču 22. kola Premijerlige Engleske.

Popularnim Građanima ovo je 13. uzastopna pobeda u svim takmičenjima pa je ovo ukupno 23. meč bez poraza.

Siti je zatresao mrežu rivala već u 3. minutu preko Gabrijela Žezusa. Benardo Silva je šutirao, Nik Poup odbio loptu, tu je bio Žezus i lako je realizovao ukazanu priliku.

Sve je bilo rešeno u 38. minutu kada je posle centaršuta sa desne strane Rahim Sterling sa linije peterca skrenuo loptu u mrežu.

Imali su do kraja meča još dosta prilika i za ubedljiviji trijumf, ali nisu ih iskoristili.

Do važne pobede došao je i Lester i to kao gost protiv Fulama (2:0).

Aleksandar Mirtrović je odigrao svih 90 minuta, u 13. minutu imao je kolosalnu priliku da donese prednost ekipi Skota Parkera, ali je njegov udarac izblokiran u poslednjem trenutku.

Lester je ubrzo, četiri minuta kasnije poveo, Ihenačo je udarcem glavom zatresao mrežu domaćina.

Gosti su uspeli da postignu još jedan pogodak, u 44. minutu. Posle asistencije Džejmsa Medisona, Džejmsu Džastinu nije bilo teško da skrene loptu u mrežu za konačnih 0:2.