Foto MN Press
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno 1:1 protiv Radnika iz Surdulice na stadionu “Rajko Mitić” u predposlednjem kolu jesenjeg dela Superlige.

Aktuelni šampion Srbije nije uspeo da upiše pobedu na svom terenu i pored dva penala koja su dosuđena u prvom poluvremenu, i to, posle odluke VAR-a.

Crveno-beli su od starta meča napali rivala i nametnuli svoj ritam, a golman Radnika Ranđelović odlično je branio i zaustavio udarce Bena i Kange.

Ipak, u 33. minutu došlo je do kontakta između Ranđelovića i Erakoića, a sudija posle pregleda snimka, na predlog VAR sobe, pokazuje na penal. Sa bele tačke precizan je Katai.

Samo 6 minuta kasnije, Ben je pao u šesnaestercu, a posle nove reakcije VAR-a, dosuđen je novi jedanaesterac koji Katai nije realizovao.

U nastavku meča, Zvezda je napadala i nastojala da duplira prednost. Umesto toga, u 83. minutu Radnik je izjednačio preko rezerviste Stamenkovića.