Srbija bolja od Koreje

0

Jedini gol vredan pobede na stadionu "Krejven kotidž" dao je napadač Valensije Nikola Žigić koji je u sedmom minutu meča iskoristio odličnu asistenciju Nenada Milijaša i po zemlji sa desetak metara plasirao loptu u mrežu.

"Orlovi" su kao i što su i najavljivali odigrali jak meč protiv učesnika narednog SP u Južnoj Africi 2010. Srbija je dobrom igrom, naročito u prvom poluvremenu, uspela da nanese prvi poraz reprezentaciji Južne Koreje, koja nije izgubila na prethodnih 28 utakmica.

Izabranici selektora Radomira Antića su bili za nijansu bolji rival od Koreje sa nekoliko odličnih prilika za gol, dok je našu mrežu fenomenalno u par navrata čuvao golman Stojković.

Ovo je druga pobeda Srbije u pripremnim utakmicama za SP 2010. godine, pošto je prošle subote u Belfastu nadigrana i Severna Irska, identičnim rezultatom 1:0.

Utakmica je počela minutom ćutanja povodom smrti patrijarha Srpske pravoslavne crkve Pavla, a svi članovi srpke selekcije nosili su crni flor.

Naredni pripremni meč za Mundijal Srbija bi trebalo da odigra u martu naredne godine, kada je zvaničan termin FIFA.