Rukometna reprezentaija Srbije Rukometna reprezentacija Francuske

Rukometaši Srbije savladali su Sloveniju rezultatom 23:20 i plasirali se na Svetsko prvenstvo.

Podsetimo, reprezentacija Srbije je u prvom meču u Sloveniji slavila rezultatom 34:31 i stekla lepu prednost pred revanš u Kragujevcu.

U drugoj utakmici je takođe bilo napeto i posle 60 minuta velike borbe, Srbija je uspela da slavi sa 23:20, pa da sa 6 golova prednosti ostvari plasman na SP.

Mogli smo da vidimo sjajne reakcije golmana Milosavljeva, ali su se i Slovenci često uzdali u svog čuvara mreže, Ferlina, koji je od 12 odbrana imao nekoliko prilično atraktivnih pogotovo u drugom poluvremenu.

Što se selekcije Srbije tiče, po 4 gola postigli su Radivojević i Ilić, po 3 su imali Đorđić, Marsenić i Nikolić, 2 je dao Đekić, a po 1 gol su postigli Vanja Ilić, Pečmalbek, Kukić i Milosavljev.

U Sloveniji, najefikasniji je bio Dean Bombač sa 6 golova, Janc je postigao 4, Cinsegar 3, a Mačkovšek 2.

Svetsko prvenstvo u rukometu igra se od 12. do 29. januara, a domaćini će biti Švedska i Poljska.