EPA-EFE
Košarkaši Srbije

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je danas selekciju Portorika rezultatom 94:77 (27:15, 30:12, 18:31, 19:19) u meču drugog kola grupe B na Svetskom prvenstvu u Manili.

Košarkaši Srbije su ovim trijumfom obezbedili plasman u drugi krug Mundobasketa. Južni Sudan je ranije danas pobedio Kinu 89:69. Srbija je na meču sa Portorikom igrala bez povređenog Filipa Petruševa, a preostalih 11 igrača se upisalo u listu strelaca.

Najefikasniji u selekciji Srbije bili su Bogdan Bogdanović i Nikola Jović, koji su postigli po 17 poena, dok je Aleksa Avramović dodao 15. Nikola Milutinov je ubacio 12 poena i imao je 15 skokova. U selekciji Portorika najbolji je bio Ajzea Pineiro sa 14 poena.

Srbija je u prvom kolu pobedila Kinu 105:63, dok je Portoriko posle produžetka bio bolji od Južnog Sudana 101:96. Treće kolo u grupi B na programu je u sredu, a sastaće se Srbija – Južni Sudan (10) i Kina – Portoriko (14).

Košarkaši Srbije su dobro ušli u meč i već u drugom minutu poveli 8:0. Prednost srpskog tima je rasla iz minuta u minut, a u petom minutu bilo je 17:5 za “orlove”. Prva četvrtina je završena vođstvom Srbije 27:15, a u ovom delu meča briljirao je Nikola Jović.

Izabranici Svetislava Pešića su nastavili sa istom igrom i u drugoj četvrtini, a prvo poluvreme je završeno vođstvom Srbije od 57:27. Portoriko je serijom 13:5 na startu treće četvrtine smanjio vođstvo Srbije na 62:40. “Orlovi” su u poslednju četvrtinu ušli sa vođstvom od 75:58, a Portoriko je dobio treću četvrtinu 31:18.

Košarkaši Portorika su pojačali odbranu na startu poslednje četvrtine, a u 33. minutu smanjili su prednost Srbije na 79:66. Portoriko je u 35. minutu prišao na minus 10 (81:71), ali je selekcija Srbije uspela da odbije ovaj nalet i da ponovo stekne osetniju prednost. “Orlovi” su potom sigurnom igrom mirno meč priveli kraju.