Odbojkaška reprezentacija Srbije

Odbojkaši Srbije poraženi su u 3. kolu Evropskog prvenstva od dvostrukog svetskog prvaka Poljske sa 3:2 (25:21, 23:25, 20:25, 25:20,16:14) posle velike borbe.

Utakmica je bila zanimljiva i neizvesna od početka do samog kraja. Poljaci su bolje počeli uzeli lako prvi set, ali je Srbija boljom igrom napravila preokret i povela sa 2:1.

Imali su naši momci šansu i da pobede četvrti set i reše ovaj meč, ali su napravili nekoliko grešaka kod rezultata 18:18 i Poljska je uspela da ostane u meču.

U petom setu takođe drama Srbija je spasila meč loptu na 13:14, ali nije uspela da preokrene.

Srbija ima dve pobede na turniru i jedan poraz, dok je Poljska ostvarila dve pobede nad Portugalijom 3:1 i Srbijom i obezbedila prvo mesto u grupi.

Srbija ima 7 bodova, Poljska 5 ali i meč, manje, a naši momci sledeći duel igraju sa Portugalijom, dok Poljska ima duele sa Ukrajinom i Belgijom.