Srbija vodi 2:0 protiv SAD

0

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobedio je večeras u Beogradskoj areni Amerikanca Sema Kverija rezultatom 3:1, po setovima 6:2, 7:6 (4), 2:6, 6:3. Meč je trajao tri sata i 25 minuta.

Viktor Troicki je ranije večeras savladao Džona Iznera rezultatom 3:1, po setovima 7:6 (4), 6:7 (5), 7:5, 6:4.

Đoković i Kveri odigrali su težak meč, koji je posle velike borbe pripao srpskom teniseru. Kveri je poveo na početku meča 2:1, a onda je Đoković osvojio pet gemova i prvi set dobio rezultatom 6:2. Amerikanac je zaigrao angažovanije u drugom setu, a iskoristio je nekoliko grešaka srpskog tenisera i stigao do prednosti od 3:1. Đoković je uspeo da izjednači na 4:4, a u finišu ovog dela meča vodila se velika borba u kojoj je Amerikanac propustio nekoliko set lopti da poravna rezultat. Međutim, Srbin je izborio taj-brejk i drugi set dobio rezultatom 7:6 (7:4).

Kveri je briljirao u trećem setu, a srpskom teniseru prepustio je samo dva gema. Đoković je loše kretao u ovom delu meča i napravio je veliki broj grešaka, a Amerikanac je zasluženo dobio četvrti set rezultatom 6:2. Srpski teniser je zaigrao angažovanije u petom setu, koji je dobio rezultatom 6:3. Drugi teniser sveta iskoristio je petu meč loptu i zasluženo je stigao do trijumfa.

Srbiji je za plasman u četvrtfinale Svetske grupe neophodna još jedna pobeda u naredna tri meča.

Srpski teniser Viktor Troicki pobedio je u provom meču dana Amerikanca Džona Iznera rezultatom 3:1, po setovima 7:6 (4), 6:7 (5), 7:5, 6:4. Meč je trajao tri časa i 36 minuta.

Troicki je dobio prvi set posle velike borbe u taj-brejku rezultatom 7:6 (7:4). Izner je uspeo da izjednači na 1:1 u setovima, pošto je srpski teniser serijom grešaka dozvolio protivniku da drugi deo meča dobije 7:6 (7:5). Troicki je u trećem setu stigao do vođstva od 4:2 u gemovima, ali je Amerikanac izjednačio na 4:4. Srbin je potom zaigrao angažovanije i treći set dobio rezultatom 7:5.

Naš teniser je već na početku četvrtog seta oduzeo gem na servis protivnika, a onda je održavao prednost od dva gema i zasluženo je stigao do pobede.

Viktor Troicki izjavio je da je za njega trijumf nad Amerikancem Džonom Kverijom najvažnija pobeda u karijeri.

""Znao sam da je na meni velika odgovornost, s obzirom da sam čuo huk sa tribina i to mi je dalo snage da uzvratim istom merom, izjednačim u brejkovima u prvom setu, iako je protivnik vodio 5:3. Za sve prelomne trenutke u meču zahvalio bih beogradskoj publici. Gledaoci su mi davali snage u odlučujućim trenucima", rekao je Troicki i dodao:

"Verujem da neće biti potrebe da igramo u nedelju".

U subotu od 14,00 sati na programu je meč dublova. Za Srbiju će nastupiti Nenad Zimonjić i Janko Tipsarević, dok će za reprezentaciju SAD igrati braća Bob i Majk Brajan.

Nedeljni program otvoriće Đoković i Izner, a u poslednjem meču finalnog duela trebalo bi da igraju Troicki i Kveri. Prvi meč u nedelju počeće u 15,00 časova.
Bolji iz duela Hrvatska – Ekvador sastaće se u četvrtfinalu Dejvis kupa sa pobednikom meča Srbija – SAD.

Hrvati na korak od pobede

Muška teniska reprezentacija Hrvatske vodi 2:0 protiv selekcije Ekvadora posle prvog dana meča prvog kola Svetske grupe Dejvis kupa.

Ivo Karlović je u prvom meču dana pobedio Nikolasa Lapentija 6:2, 5:7, 6:7 (2), 6:3, 6:4, dok je Marin Čilić nadigrao Đovanija Lapentija 6:4, 6:3, 6:3.

Sutra je na programu meč dublova, a Ivan Dodig i Antonio Veić igraće protiv Nikolasa i Đovanija Lapentija. U nedelju je na programu meč singlova, a sastaće se Marin Čilić – Nikolas Lapenti i Ivo Karlović – Đovani Lapenti.

Francuska – Nemačka 2:0