ŠTETA: Srbija poražena sa pola koša od Turske u četvrtfinalu SP

0

Tijana Ajduković

Imala je Srbija poslednji napad za izjednačenje. Kod rezultata 62:59 za Tursku, Tamara Radočaj je promašila šut za tri poena, lopta se odbila do nje, a plej Srbije je pogodila za 62:61 sekundu i po do kraja. Ipak, Turkinje su uspela da sačuvaju loptu i plasiraju se u polufinale gde ih očekuje Španija.

Nadali smo se da i košarkašaice mogu da se umešaju u borbu za medalju, ali… Imale su Srpkinje sredinom treće četvrtine prednost od deset poena razlike (36:26). U tim trenucima briljirala je Milica Dabović, koja je susret završila sa 18 poena. Ipak, onda staje napad naše selekcije, dok se Turska vraća trojkama. U reketu je dominirala Amerikanka sa tuskim pasošem Sanders. Domaća selekcija koja je imala "vetar u leđa" publike i sudija serijom 15:0 prešla je u vođstvo 45:40.

Srbija se vraća poenima Milovanovićeve i Jovanovićeve. Ušlo se u penal završnicu. Turska je promašenim slobodnim bacanjima dala nadu Srbiji da može do polufinala. Ipak, u poslednjem napadu naše devojke bile su konfuzne, a Radočaj je pogodila samo za dva, za minimalan, ali bolan poraz – 62:61.

TURSKA: Palazoglu 1, Kanitez 7, Kuskar, Vardarli 8, Dalgalar, Tunkluer 4, Alben 8, Jilmaz 6, Sanders 14, Senjurek, Ivegin 12, Kaglar 2.

SRBIJA: Radočaj 8, Mandić, Čađo, Krnjić 1, Jovanović 16, Milovanović 11, Butulija, Ajduković 5, Marković, M. Dabović 18, A. Dabović 2, Rad.

40. minut – Trojka Jovanovićeve za minus dva 71:69. Slobodana bacanja za Tursku. Još 25 sekundi do kraja. Radočaj promašuje trojku, ali je pogodila za dva, samo 1.5 sekundi do kraja. Kraj utakmice 62:61 za Tursku.
39. minut – Rampa Sandersove nad Milicom Dabović. Trojka Milovanovićeve. Greška Tamare Radočaj. Turska sve bliža polufinalu.
38. minut – 18 poena Milice Dabović.
37. minut – Loša igra Srbije u napadu. Tamara Radočaj smanjuje rezultat na 55:49. Ima još nade za Srbiju.
36. minut – Milica Dabović smanjuje sa linije slobodnih bacanja. Šest uzastopnih poena Jilmazove.
35. minut – Trojka Nevene Jovanović za izjednačenje 45:45. Sanders ponovo dovodi Tursku u vođstvo. Serija Jilmazove 4:0, Turska na plus 6 – 51:45. Marina Maljković traži tajm-aut.
33. minut – Trojka Kanitez za 45:40. Konačno pogađa Srbija posle šest minuta posta.
30. minut – Nekoliko loših akcija Srbije i Turska je povela. Kraj treće četvrtine 41:40 za Tursku.
29. minut – Nova trojka za Tursku. Serija domaćina 8:0. Marina Maljković morala je da uzme tajm-aut.
28. minut – Amerikanka Sanders zadava dosta problema Srbiji u reketu. Turska se vraća – 36:40.
27. minut – Tijana Ajduković ne da prednost. Vodi Srbija 40:31. Trojka Turske – 40:34 za Srbiju.
26. minut – Turkinjama ništa ne polazi od ruke. Odlična odbrana Srbije. Ivegin postiže treću trojku – 29:36. Radočaj povećava vođstvo posle slobodnih bacanja.
23. minut – Nova, četvrta trojka Milice Dabović za plus 10 Srbije – 36:26.
22. minut – Kakve dve rampe Ajdukovićeve i Milovanovićeve nad Jilmaz.
21. minut – Počela je treća četvrtina. Trojka Jelena Milovanović na startu drugog poluvremena.
20. minut – Nova trojka Milice Dabović, treća sjajnog beka Srbije. Posle prvog poluvremena, Srbija ima plus 6 – 30:24. Najbolja igračica Srbije u prvom poluvremenu je Milica Dabović, koja je postigla 11 poena, od toga tri trojke.
19. minut – Sjajan prodor Milice Dabović za plus tri Srbije – 26:23.
18. minut – Vodi Srbija, trojka Nevene Jovanović – 23:24. Dve uzastopne trojke i odlična odbrana i Srbija vodi u Istanbulu u četvtfinalu SP. Selektor Turkinja morao je da uzme tajm-aut
17. minut – Trojka Milice Dabović za priključak – 23:21.
15. minut – Dosta grešaka naših košarkašica, ali i Turkinje igraju slabo. Nemamo rešenja u napadu.
13. minut – Turska vodi zahvaljući odličnom šutu za tri poena.
12. minut – Trojka za Srbiju. Precizna je Nevena Jovanović.
10. minut – Jelena Milovanović postiže poene za 16:13. Kraj prve četvrtine 18:13 za Tursku.
8. minut – Sandersova povećava na 14:10. Turska odgovara serijom 6:0. Loš šut za tri poena Srbije.
7. minut – Trojka Milice Dabović – 10:8. Serija Srbije 5:0. Izjednačenje 10:10.
6. minut – Sandersova povećava vođstvo na 10:5. Srbija bez poena skoro četiri minuta.
5. minut – Serija promašaja na obe strane. U dvorani je oko 15.000 gledalaca.
3. minut – Nova trojka za Ivegin – 8:5 za Tursku.
2. minut – Trojka za Tursku. Precizna je bila Ivegin. Prvu trojku za Srbiju postigla je Jelena Milovanović.
1. minut – Utakmica je počela. Prvi poene na meču postigla je Ana Dabović.