Suarez “ugrizao” Engleze

0

Radost Suareza i Gonzalesa posle prvog gola Urugvaja

Magija Luisa Suareze donela je nadu Urugvajcima da mogu do osmine finala, dok Engleze samo čudo može da spasi ispadanja sa SP. "Tragičar" susreta je Stiven Džerard, koji je u 85. minutu neoprezno odbio loptu do saigrača iz Liverpula, koji je izašao sam pred golmana Harta i matirao ga "bombom".

Pre toga je Runi izjednačio, Englezi su posle izjednačenja imali šansu i za drugi gol,  ali u finišu majstor Suarez zavio je Ostrvo u crno i još jednom pokazao da je jedan od najboljig fudbalera planete.

90+5. minut – Kraj utakmice – pobeda Urugvaja 2:1.
90+3. minut – Očajni Džerard slabo šutira. Sve manje nade za "Albion".
85. minut – GOOOL – Luis Suarez 2:1 za Urugvaj. Iskosa sa desne strane, napadača Urugvaja matirao je Harta. Kakva bomba fenomenalnog Suareza. Džerard je tragičar, jer je on poslao saigraču iz Liverpula.
82. minut – Napadi Urugvaja.
77. minut – Pada Staridž, ali sudija ne pokazuje na belu tačku. Novi udarac Staridža. Engleska u naletu, Urugvajci se panično brane.
75. minut – GOOOL – Konačno i Vejn Runi daje gol na SP. Sjajno je Džonson uposlio napadača "gordog Albiona" koji sa nekoliko metara ubacuje loptu u mrežu Muslere.
74. minut – Udarac Staridža, ali je Muslera siguran.
68. minut – Žuti karton za Stivena Džerarda.
65. minut – Šansa za Engelsku, ali je Staridž nije uspeo da uposli Runija.
61. minut  – Pao je Rahim Sterling, ali ništa od penala.
54. minut – Vejn Runi je bio u sjajnoj šansi, ali je Muslera odbranio.
52. minut – Velika šansa za Urugvaj, ali je Kavani loše šutirao.
50. minut – Urugvaj bolji na startu drugog poluvremena. Šansa za Suareza. Sebičan je bio napadač Liverpula.
46. minut – Počelo je drugo poluvreme.

39. minut – GOOOL – Luis Suarez dovodi Urugvaj u vođstvo. Asistent je Edison Kavani.

30. minut – Džerard preti iz slobodnog udarca, ali nema gola.
10. minut – Vejn Runi šutira iz slobodnog udarca, sreća za Musleru.
1. minut – Utakmica je počela.

SASTAVI:

URUGVAJ: Muslera, Kaseres, Himenez, Godin, Pereira, Arevalo, Rodrigez, Gonzales (od 79. Fucile), Lodeiro (od 67. Stuan), Kavani, Suarez.

ENGLESKA: Hart, Džonson, Kejhil, Jagielka, Bejns, Džerard, Henderson (od 88. Lambert), Velbek (od 71. Lalala), Sterling (od 65. Barkli), Runi, Staridž.