Tevez popeo “građane” na četvrto mesto

0

"Građane" je u prednost doveo Karlos Tevez u 32. minutu sa penala, a konačnih 2:0 postavio je Emanuel Adebajor u 73. minutu. Ovim trijumfom Siti se izjednačio sa Liverpul na četvrtom mestu, oba tima imaju po 44 boda, ali Liverpul ima utakmicu više.

Do važne pobede stigao je i Fulam, koji je savladao Barnli sa 3:0, golovima Marfija, Elma i Zamore. Ovim trijumfom klub iz Londona se približio mestima koja naredne sezone vode u Ligu Evrope.

Vigan ni peti uzastopni meč nije uspeo da trijumfuje, a bod sa "DV" stadiona odneo je Stouk. Pol Šarner je već u 14. mninutu doveo domaće u vođstvo, ali, Kris Kirkland je u 73. minutu morao da vadi loptu iz mreže posle šuta Tunčaja. Srpski golman Vladimir Stojković bio je na klupi za rezerve.

Isti rezultat bio je na "Fraton Parku" gde je domaći Portsmut golom Dindana u poslednjim sekundama, spasao bod protiv Sanderlenda. Gosti su meč završili sa devetoricom. Najpre je Katermol zaradio drugi žuti karton u 54. minutu, dok je Mejler tri minuta pre kraja utakmice zaradio isključenje.

U sredu su na programu ostali susreti 26. kola, a u centru pažnje je derbi u Londonu između Arsenala i Liverpula. Mančester Junajted je gost na Vila Parku, a Čelsi će odmeriti snage sa Evertonom na "Gudison Parku".