KK Crvena zvezda

Košarkaši Crvene zvezde osvojili su pripremni turnir Magenta sport kup u Mihenu, pošto su večeras u finalu savladali domaći Bajern 70:68.

Crveno-beli su dobro otvorili meč polaganjem Holinsa. Ipak, brzo su dozvolili Bajernu da se brzo odlepi na veću rezultatsku zalihu. U nastavku, tokom prvih nekoliko minuta druge četvrtine Zvezda je potpuno stala, nije postigla ni jedan poen, a Bajern je dodao još pet. Tako je razlika bila dvocifrena.

Ipak, u drugom poluvremenu crveno-beli su odigrali mnogo bolje, naročito u poslednjoj četvrtini.

Iako je utakmica izgledala izgubljeno, Zvezda se vratila, a za to je najzaslužniji bio Branko Lazić, koji je vezao dve važne trojke. Prednost se polako topila, na četiri sekunde do kraja bilo je nerešeno. Do kraja, Zvezda je pobedila pogotkom Luke Mitrovića, uz zvuk sirene, posle zaostatka od 12 poena.

Srpski tim igrao je bez Arona Vajta, koji se povredio u polufinalu protiv Panatinaikosa, kao i bez Ognjena Dobrića, Marka Simonovića i Boriše Simanića.

Najefikasniji je bio Nikola Kalinić sa 14 poena, dok je Mitrović ubacio 10.