Fudbaleri Totenhema igrali su nerešeno 1:1 (0:1) sa Votfordom u okviru 9. kola Premijer lige.

Izabranici Maurisija Poketina jedva su izvukli bod na svom stadionu protiv Votforda, i to velikom greškom golmana Fostera, koji je izleteo ali nije uhvatio loptu koju je Dele Ali pokupio i doneo bod “pevcima”

Gosti su poveli golom Dukurea u šestom minutu meča, i već tad se videlo da se kriza Totenhema nastavlja i da će tim iz Londona teško do pobede.

Stršljenovi su mogli da osiguraju pobedu da je sudija Kris Kavano u 37. minutu svirao penal za goste posle starta Jana Vertongena na Đerara Deulofeua. Iako je kontakta bilo, Kavano je posle VAR konsultacija odlučio da ne reaguje.

Pored Sonove prečka početkom drugog poluvremena, Janmat je mogao da se proslavi, umesto toga nije iskoristio dve dobre akcije. Kazna je usledila u 86. minutu, kada je Dele Ali iskoristio nesporazum defanzivca i golmana gostiju i donese bod svom timu.

Totenhem i Crvena zvezda igraće u utorak od 21 sat utakmicu 3. kola Lige šampiona u okviru grupe B.

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su kao gosti ekipu Kristal Palasa sa 2:0, u susretu devetog kola Premijer lige.

Izabranici trenera Pepa Gvardiole su bili bolji i tako su stigli do šeste pobede i sada su na drugom mestu sa 19 bodova, imaju pet manje od vodećeg Liverpula, koji ima meč manje.

Siti je do golova stigao u finišu prvog poluvremena, a strelci su bili Gabrijel Žesus u 39. i David Silva u 41. minutu.

U 39. minutu Bernardo Silva je odlično centrirao sa desne strane, a Gabrijel Žezus se bacio i glavom u pad prosledio loptu u mrežu domaćina.

Samo dva minuta kasnije, sve je bilo rešeno, Rahim Sterling je fenomenalno asistirao Davidu Silvi kojem nije bilo teško da zatrese mrežu za konačnih 0:2.

U timu Kristal Palasa Luka Milivojević je odigrao 76. minuta kada ga je zamenio Kristijan Benteke. Milivojević je u 13. minutu zaradio žuti karton.

Prvak Engleske u narednom kolu 26. oktobra dočekuje Aston Vilu, a Kristal Palas dan kasnije gostuje Arsenalu.