Fudbaleri Vest Bromvič Albiona su rezultatom 5:2 pobedili Čelsi kao gosti u 30. kolu Premijer lige.

Srpski fudbaler Bane Ivanović je ušao sa klupe u prvom poluvremenu, ali je već posle 12 minuta morao nazad – zbog povrede.

Baneta je Sem Olerdajs uveo u 24. minutu umesto povređenog Dejra O’Šeja, a igrom slučaja baš sa Ivanovićem u igri gosti su primili gol. Strelac je bio Pulišić u 27. minutu.

Zbog neopreznog starta nakon završetka akcije je Tijago Silva zaradio drugi žuti karton i Čelsi od tog momenta ostaje sa desetoricom na terenu.

Držali su se “Plavci” dosta dobro, sve do nadoknade vremena. U sudijskoj nadoknadi je Pereira postigao dva pogotka i VBA neočekivano dolazi do velikog preokreta i prednosti od 2:1 na poluvremenu.

Ni u nastavku nije bilo bolje po Čelsi. Prvo ih je iznenadio Robinson u 63. minutu, a samo pet minuta kasnije je stigla nova kazna, kada je Dijanj pogodio mrežu za ubedljivih 4:1.

Flaster na ranu je stavio Mejson Maunt u 71. minutu, kada je postigao novi gol za smanjenje na 2:4. Do kraja susreta VBA je samo podebljao svoju pobedu, pošto je svoj drugi gol postigao Kalum Robinson u 91. minutu.

VAR je potvrdio gol, pa je pretposlednjeplasirani VBA ostvario ogromnu pobedu na Stamford Bridžu.