U italijanskom duelu u trećem kolu drugog kruga Evrokupa velikan iz Bolonje kao gost pobedio sa 73:67 (26:13, 13:17, 15:18, 19:19).

Viruts je u poslednjem minutu treće četvrtine poveo s 54:45, a domaćin je u 34. minutu serijom 12:0 stekao prednost s  57:54. Tako je duel italijanskih timova dobio viši nivo uzbuđenja koji se održao do kraja meča.

U gostujućem timu najveću odgovornost na sebe je preuzeo Miloš Teodosić. Postigao je važne poene, dve značajne trojke dok se lomio rezultat, a meč je završio kao najefikasniji u svom timu s 23 poena (3-4 slobodna bacanja, 4-5 za dva, 4-8 za tri) uz pet asistencija za pola sata u igri. Stefan Marković je za 32 minuta imao sedam asistencija, a osam poena (3-4 slobodna bacanja, 1-4 za dva, 1-6 za tri). Džulijan Gembl je imao dabl-dabl s 13 poena i 11 skokova.

Najviše poena dao je Toto Foraj, uzdanica Trenta. Postigao je 24.

Partizan je u prvoj utakmici kola izgubio u Istanbulu od Darušafake sa 65:63.

Tabela: Partizan 2-1, Virtus 2-1, Darušafaka 2-1, Trento 0-3.