Košarkaši Budućnosti savladali su Crvenu zvezdu 75:71 , u trećem meču finalne serije ABA lige.

Crvena zvezda nije iskoristila prvu meč loptu i sada je 2-1 u finalnoj seriji za crveno-bele.

Četvrti meč igra se takođe u Podgorici, u ponedeljak 24. maja.

Na početku je bilo tvrdo i videli smo samo devet poena za pet minuta košarke.

Zvezda je gubila 8:4, ali je onda serijom 7:1 preokrenula rezultat i došla do prednosti, koju je održala do kraja prve četvrtine.

Ponovo je dominirala na ofanzivnom skoku i kretnja lopte je bila sjajna, pa su posle prvih 10 minuta imali +4.

Budućnost je bila bez pogođene trojke u prvoj četvrtini, ali se to promenilo u nastavku. Sjajno je zaigrao i bivši kapiten Crvene zvezde Luka Mitrović, pa je došlo do preokreta i vođstva domaće ekipe.

Džordan Lojd je uzeo stvari u svoje ruke i vezao sedam poena, ali Zvezda nije uspela da održi prednost.

U poslednjem napadu u prvom poluvremenu Dela Vale pogađa trojku i Budućnost je posle prvog poluvremena imala +3.

Zvezda je sjajno igrala u prvoj polovini treće četvrtine, pošto Budućnost nije postigla nijedan poen iz igre za pet minuta.

Crveno-beli su preokrenuli i vodili su 44:41, a od tada kreće katastrofa – izgubljene lopte, promašene trojke, promašeni ziceri, veliki broj faulova i Budućnost serijom 10:0 dolazi do najvećih +7.

Na kraju treće četvrtine bilo je +4 za Budućnost, pošto je Davidovac u poslednjim sekundama treće četvrtine pogodio trojku.

Branko Lazić na početku četvrte četvrtine krade dve lopte i vraća Zvezdu u igru, koja je izjednačila.

Na četiri minuta do kraja, Dela Vale i Nikolić pogađaju po trojku i odlazi Budućnost na +7. Zvezda nije uspela da iskoristi momenat inspiracije i birali su teške šuteve, koje nikako nisu mogli da pogode.

Gledali smo dramatičnu završnicu, punu slobodnih bacanja, koja su na kraju i rešila meč.

Trojkom je Zvezda na 45 sekundi do kraja smanjila na poen zaostatka, ali je Dela Vale odmah uzvratio za +4.

Lojd sa dva bacanja vraća Zvezdu na -2, ali na 12 sekundi do kraja, u poslednjoj sekundi napada za Budućnost Lazić pravi faul i Dela Vale sa dva bacanja rešava meč.

Do pobede su Budućnost predvodili Dela Vale sa 19 i Danilo Nikolić i Ivanović sa po 11 poena.

Kod Zvezde su se istakli Lojd sa 19 i Dobrić sa 17 poena.

Dvocifreni su bili i Davidovac i Noko sa po 10 poena, dok je centar Zvezde imao i 11 skokova.

Budućnost je izvela 34 slobodna bacanja, a Zvezda 14.