Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Panatinaikos sa 86:82 u dvorani “OAKA” u Atini u 30. kolu Evrolige, a junak meča bio je Džordan Lojd koji je postgao 27 poena.

Zanimljiva utakmica viđena je u OAKA areni, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Panatinaikos je bolje otvorio meč i dominirao u prvih 15 minuta meča, kada je imao prednost između četiri i sedam poena razlike 28:21.
Ipak, Zvezda je do poluvremena uspela da izjednači, pre svega zahvaljujući raspoloženom Voldenu.

U nastavku meča videli smo dve serije. Najpre Panatinaikos kod rezultata 44:48 pravi 15 -0 seriju za 59:48 i to je najveća prednost na meču jednog tima. Izgledalo je da će to kraj nada Zvezde, ali crveno-beli se ne predaju. Uzvraćaju oni serijom 17-0 na kraju treće i početkom četvrte četvrtine za 59:65 vođstvo.

Održavali su crveno-beli prednost s (67:75) sve do 37. minuta kada se PAO napravio seriju za neizvesnu završnicu 76:77. Tada je proradio Džordan Lojdi sa pet vezanih poena doneo prednost 79:82, zatim se crveno-beli brane, pa je u napdu fauliran Lazić na 11 sekundi pre kraja, koji daje oba bacanja za 79:84, ali Hezonja daje brzu trojku za 82:84 na 7 sekundi.

Ipak, crveno-beli uspevaju da zadrže prednost i upišu drugi vezani trijumf u Evroligi.  Zvezda trenutno ima skor od 8-21, a Panatinaikos je na učinku 10-17.