EPA/Andrej Čukić
Mirko Ivanić postiže gol protiv Novog Pazara

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Novi Pazar na svom terenu u prvom kolu Superlige Srbije rezultatom 3:0.

Srpski šampion je rutinskim trijumfom krenuo u odbranu titule i već posle 13 minuta rešio pitanje pobednika.

Srđan Spiridonović je golgetersku seriju sa priprema nastavio i u zvaničnim mečevima, te je u osmom minutu doveo crveno-bele u vođstvo, da bi u 13. Mirko Ivanić bio precizan iz penala.

Potvrda trijumfa stigla je zahvaljujući Milošu Vuliću u 82. minutu.

Gol Spiridonovića došao je kao kruna sjajnog prodora Aleksandra Kataija po levoj strani, dok je kod jedanaesterca Ivanića u šesnaestercu Novog Pazara oboren Tomane.

Vulić je mrežu pogodio iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca.

Tim Dejana Stankovića dominirao je tokom svih 90 minuta, imao posed preko 70 odsto, i lako je mogla i do ubedljivijeg slavlja. Nekoliko odličnih prilika imao je Katai, pretio je i Miloš Vulić, a do svog drugog pogotka mogao je i Spiridonović.

Zvezda u narednom kolu, petog avgusta, dočekuje niški Radnički. Novi Pazar istog dana čeka Partizan.

U ostalim mečevima, Čukarički – Inđija 3:0, Radnički Niš – Metalac 3:0, Proleter – Rad 2:0, Mačva – Bačka 1:0, Voždovac – Radnik 1:3.