Pod vođstvom novog trenera Antonija Kontea “neroazuri” raspalili navijačke nade o tituli i pobedom u Đenovi protiv Sampdorije (3:1).

Inter je poveo u 20. minutu golom Sensija, a prednost je dva minuta kasnije prvim pogotkom u crno-plavom dresu udvostručio Čileanac Aleksis Sančez, pozajmica iz Mančester junajteda. Utakmicu neće upamtiti samo po lepom jer je u 46. minutu dobio drugi žuti karton.

Domaćin je smanjio u 55. minutu preko Čeha Jankta. Konačan rezultat postavio je Galjardini u 61.

Inter je svih šest pobeda na početku prvenstva imao još samo u sezoni 1966/67. Klupski rekord može da postavi protiv najjačeg mogućeg rivala. Sledeće nedelje na “Meacu” dolazi osmostruki uzastopni prvak Juventus, a u međuvremenu, u sredu, Inter je gost Barselone u Ligi šampiona.