MN Press

Fudbaleri TSC-a iz Bačke Topole uspešno su debitovali na evropskoj sceni, pošto su večeras u prvom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope u Kišinjevu savladali moldavski Petrokub sa 2:0 (1:0).

Strelci za srpski tim bili su Saša Tomanović u 16. i Nenad Lukić u 55. minutu iz penala.

Žreb za narednu rundu kvalifikacija održaće se u ponedeljak.

Izabranici Zoltana Saba su znatno bolje ušli u meč i, sve dok je broj igrača bio jednak, bili su bolji rival i u potpunosti su kontrolisali utakmicu.

Najagilniji je bio Borko Duronjić, koji je probijao po levoj strani, da bi u 14. minutu prvu veliku priliku propustili domaći. Levi bek Ponjević je zaspao, a Platika je istrčao sam pred golmana Filipovića. Ipak, čuvar mreže tima iz Bačke Topole odlično je reagovao i sprečio pogodak.

Samo dva minuta kasnije, TSC dolazi do vođstva. Posle centaršuta Duronjića iz kornera, kapiten Saša Tomanović koristi loše istrčavanje golmana Kristijana Avrama i donosi vođstvo svojoj ekipi.

Od tog trenutka Petrokub je pokušavao da uzvrati, ali ne toliko uspešno.

Posao im je dosta olakšan bio u 30. minutu, kada je Boris Varga dobio direktan crveni karton zbog udaranja laktom protivničkog igrača u skoku.