Fudbaleri Metalca pobedili su danas u gostima Vojvodinu sa 2:1 (0:0) u 33. kolu Superlige Srbije, dok na meču u Surdulici između Radnika i Radničkog nije bilo golova.

Metalac je na gostovanju u Novom Sadu gotovo tokom celog meča bio u podređenom položaju, ali je i pored toga došao do trijumfa.

Ekipa iz Gornjeg Milanovca povela je u 64. minutu pogotkom Stefana Cvetkovića, da bi Vojvodina u 89. minutu stigla do izjednačenja golom Nemanje Čovića.

Kada je delovalo da će meč biti završen bez pobednika, Metalac je posle sjajne akcije u četvrtom minutu sudijske nadoknade došao do odlučujućeg gola, a strelac je bio Vilže Mbungu.

Metalac je ovim trijumfom napravio veliki iskorak ka opstanku u Superligi Srbije, pošto je sada deveti sa 45 bodova, dok je Vojvodina ostala na trećem mestu sa 66.

Radnički ni u šestoj uzastopnoj utakmici nije uspeo da dođe do pobede, pa je samim tim ostao u zoni ispadanja, odnosno 15. mestu sa 40 bodova, dok je Radnik šesti sa 49.