ABA: Dominacija!

0

kkcrvenazvezda.rs
Bez konkurencije: Košarkaši Crvene zvezde

Uz Kalinića je bilo još čak pet dvocifrenih igrača, među kojima i mladi Nikola Rebić, koji je usled ogromne prednosti dobio veću minutažu nego inače (20 min, 11 poena, 7 asistencija, 2 skoka). Najkorisnijem igraču Evrolige, Bobanu Marjanoviću bilo je dovoljna prva deonica kako bi stigao do dvocifrene brojke poena (10), a na to je dodao i sedam skokova.

Kombinovao je strateg Dejan Radonjić kojnstantno, pa su svi njegovi puleni bili orni da se dokažu protiv slabašnog protivnika, koji je bez šanse ostao posle samo nekoliko minuta igre.

Već u šestom minutu prednost je bila dvocifrena, a onda iz minuta u minut rasla, da bi posle monstruoznog zakucavanje Nemanje Dangubića tri minuta pred kraj dostigla kotu 40 (88:48)!

Zvezda je tako nastavila da piše istoriju ABA lige, pošto je trijumf protiv Bugara bio 14. uzastopni, dok je Levski ostao zakucan za dno i, po svemu što su prikazali, teško će uspeti da se pomeri sa poslednje pozicije.

OVDE PROČITAJTE TOK UTAKMICE:

40. minut – Utakmica je završena. Pobeda Zvezde 99:58
36. minut – Strašno zakucavanje Dangubića za "plus 40"!
32. minut – Zvezda serijom 9:2 otvara poslednji period. Potpuna dominacija Nikole Kalinića.
30. minut – Treća deonica je završena.
27. minut – Crveno-beli održavaju stečenu prednost – 64:30.
24. minut – Radonjićevim pulenima se baš igra… Suficit ne ide ispod 30!
21. minut – Drugo poluvreme je počelo, a Jović i Cirbes ga otvaraju sa po dva poena.
20. minut – Ispucavaju se Zvezdini igrači, ali imaju dosta kredita. Prvo poluvreme je završeno rezultatom 48:17 za Crvenu zvezdu.
17. minut – Upisao se i Rebić, a Kalinić drugom trojkom postaje još jedan dvocifreni u taboru crveno-belih.
15. minut – Levski konačno postiže koš, ali Dženkins vraća trojkom – 39:9.
13. minut – Zvezda u seriji 12:0. Titi Papazov prinuđen da zatraži tajm-aut. Teško da će mu to bilo šta pomoći…
11. minut – Kalinić je ubacio dalekometni hitac, a Jović, pa potom i Cirbes se upisuju u strelce. Gosti na 20+ razlike.
10. minut – Dženkins pogađa trojku i povećava prednost. Prva četvrtina je završena – 22:7
9. minut – Radonjićeva ekipa malo se opustila, ali gosti to ne koriste. Po dva poena na obe strane za isto toliko minuta.
7. minut – Boban Marjanović dominira. Već je stigao do 10 poena, a crveno-beli su već na dvocifrenoj prednosti – 17:5.
4. minut – Odlučno su Bugari ušli u meč, bez mnogo straha, ali se već na startu vidi ko je gazda na terenu. Zvezda vodi 11:5
1. minut – Utakmica je počela.