Nemački tim pobedio estonsku Floru s 2:1 i u revanšu drugog kola kvalifikacija za Ligu Evrope, a u Frankfurtu oba gola dao portugalski napadač Gonsalo Pasijensija.

Dejan Joveljić, dojučerašnja Zvezdina napadačka nada, obezbedio je pobedonosnim pogotkom u Talinu miran revanš Ajntrahtu, ali nemačkom timu nije bilo svejedno kada je gostujuća Flora izjednačila u 40. minutu. Samo tri minuta ranije Pasijensija je doveo domaćina u vođstvo.

Portugalac je i odagnao svaku dilemu u 54. minutu neuhvatljivim udarcem s bele tačke. Ajntraht u sledećem kolu igra protiv Vaduca. Prvi meč je 8. avgusta u Lihtenštajnu, a revanš nedelju kasnije.

Vaduc je načinio podvig protiv Fehervara, čiji je trener Marko Nikolić, a uzdanica u napadu Marko Šćepović. Pobedio je na svom terenu na produžetke s 2:0. Mađarskom timu je meč kod kuće pripao s 1:0.

U Ajntrahtu je Joveljić igrao do 67. minuta. Umesto njega je ušao Mijat Gaćinović, a Filip Kostić je odigrao ceo meč noseći “desetku”.