Ana nije izdržala! Šarapova osvojila Brizbejn

0

Fonet/AP

Odličan meč u finalu Brizbejna: Ana Ivanović

Izgubila je Ana deseti put od Šarapove, posle dva sata i 39 minuta igre, ali je pokazala da se vraća u svetski vrh. Odlično je igrala Ivanovićeva veći deo meča, ali je Ruskinja bila fenomenalna. Agresivnom igrom u drugom i trećem setu, Maša je nametnula svoj ritam, koji naša teniserka nije uspela da isprati.

Posle dobijenog prvog seta, Ana je dobro počela i drugi set, ali je onda na scenu stupila Ruskinja. Manje je grešila, nije pravila duple servis greške, a snažnim udarcima sa osnovne linije uspela je Anu da drži van terena i osvoji drugi set, za izjednačenje.

Fonet/AP

Slavila u fenomenalnom meču: Marija Šarapova

U trećem setu, Šarapova je veoma lako povela sa 3:0, Ana je vratila brejk, ali nije uspela da zadrži svoj servis. Smenjivali su se brejkovi, da bi u poslednjem gemu, Ruskinja, posle prave drame, uspela da osvoji gem na svoj servis i stigne do prve titule u 2015. godini.

Finalom u Brzibejnu, Ivanovićeva će na novoj rang listi WTA, koja izlazi u ponedeljak, da bude peta igračica planete, dok će Šarapova da ostane druga, ali će znatno da smanji prednost Serene Vilijams.

9. gem – Šarapova je osvojila turnir u Brizbejnu.
8. gem – Ana opet gubi svoj servis, treći puz uzastiopno i Šarapova je na pragu titule.
7. gem – Drama u Brizbejnu. Opet je Ana brejknula Šarapovu i smanjila na 4:3. Sada Ivanovićeva servira za izjednačenje u trećem setu.
6. gem – Nije Ana Izdržala pritisak, Šarapova odmah oduzima servis Ani i vodi 4:2.
5. gem – Ana je imala tri brejk lopte, Šarapova spasila dve, ali je Ana iskoristila treću i vratila se u meč, 3:2.
4. gem – Ana konačno prekida seriju Ruskinje i smanjuje na 3:1.
3. gem – Furiozna igra Šarapove u trećem setu. Ana ne uspeva da odgoori na agresivnu igru Ruskinje, 3:0.
2. gem – Već na startu, Šarapova oduzima gem našoj teniserki i vodi 2:0.
1. gem – Šarapova je dobila prvi gem u trećem setu.
TREĆI SET
9. gem – Ana ponovo gubi svoj servis. Šarapova dobija drugi set 6:3.
8. gem – Agresivna igra Šarapovoj daje rezultate, 5:3 za Mašu.
7. gem – Nova brejk lopta za Šarapovu, ali je Ana spasila i smanjila na 4:3. Međutim, Ruskinja ima brejk prednosti.
6. gem – Dobri servisi Marije Šarapove i lako dobija gem. Ne da prednost Ruskinja.
5. gem – Šarapova je imla brejk loptu, ali je Ana uspela da dobije gem i smanji na 3:2.
4. gem – Ruskinja vodi 3:1 u drugom setu.
3. gem – Ana završava gem sa duplom servis greškom i dozvoljava Ruskinji prvi brejk u drugom setu.
2. gem – Šarapova lako dobija gem i izjednačuje u drugom setu.
1. gem – Ruskinja je imala dve brejk lopte, ali je Ana sve to spasila i osvojila prvi gem u drugom setu.
DRUGI SET
Taj-brejk – Šarapova kreće sa servis greškom. Ana vodi 6:4, ima dve set lopte. Iskoristila je prvu, Vodi Ana 1:0 u setovim.
12. gem – Ana dobija gem. Sledi taj-brejk.
11. gem – Sa dva asa, Šarapova dobija gem i vodi 6:5. Novi izazov za Anu da stigne do taj-brejka.
10. gem – Dve set lopte je imala Šarapova. Ana je uspela da spasi obe i stigla do izjednačenja u prvom setu. Drama u finalu Brizbejna.
9. gem – Ruskinja se vraća u ritam i pored nekoliko duplih servis grešaka. Dobije gem, za vođstvo 5:4. Ana servira za opstanak u prvom setu.
8. gem – Dobri servisi Srpkinje i izjednačenje – 4:4.
7. gem – Ivanovićeva uspeva da vrati servis, sada je 4:3 za Šarapovu. Ana servira za izjednačnje.
6. gem – Ana se vraća. Dobija gem bez izgubljenog poena, ali i dalje Ruskinja ima brejk prednosti.
5. minut – Odlična igra Šarapove. Ana je imala šansu za ribrejk, posle loših prvih servisa Ruskinje, ali u polju, Maša igra bez greške, 4:1.
4. gem – Ruskinja koristi prvu brejk loptu i vodi 3:1 u prvom setu.
3. gem – Ana je imala dve brejk lopte, ali je Ruskinja ipak uspela da osvoji gem i povede 2:1.
2. gem – Ana Ivanović je dobila prvi gem na svoj servis. Odličan tenis na početku meča.
1. gem – Marija Šarapova je dobila prvi gem bez izgubljenom poena.