“Sveci” u ponovljenoj utakmici treće runde savladali Midlzbro na svom stadionu s 2:1.

Od poraza protiv Notingem Foresta u januaru 1975. Totenhemu se nije desilo da u kupu izgubio od tima koji je iz slabije lige – 33 pobede i sedam remija. Tradicija je nastavljena i protiv Midlzbroa, koji igra u Čempionšipu.

Pošto je na njegovom terenu pre devet dana bilo 1:1, u ponovljenoj utakmici domaćin je bio Totenhem. Poveo je već u drugom minutu preko Đovanija Le Selsa, a prednost je u 15. udvostručio Erik Lamela.

Počasni pogodak postigao je Džordž Sevil u 83. minutu. To nije bilo dovoljno gostima, ali je njihov pogodak učinio da Totenhemov trener Portugalac Žoze Murinjo tek drugi put u svojoj karijeri (923 meča) ima devet utakmica uzastopce u svim takmičenjima s najmanje jednim primljenim golom. Prvi mu se put to dogodilo s Čelzijem između maja i septembra 2015. U subotu su “pevci” gosti Votforda u Premijer ligi, a 25. januara i Sautemptona u borbi za ulazak u osmini finala kupa engleske Fudbalske asocijacije.