Atletiku madridski derbi: Turan utišao “Bernabeu”!

0

Slavlje gostiju posle vodećeg gola Tijaga

Tako su posle Super kupa Španije, "jorgandžije" još jednom slavile protiv ljutog rivala i osvetili se za poraz u finalu Lige šampiona. Čovek odluke bio je turski reprezentativac Arda Turan, koji je u 76. minutu posle asistencije Huana Frana postavio konačnih 2:1.

Pre toga je Tijago, u 10. minutu doveo goste u vođstvo, ali je u 26. iz penala Kristijano Ronaldo izjednačio. Domaćin je imao teresnku inicijativu, opsedao gol Atletika, ali na kraju raduju se "ratnici" Dijega Čola Simeonea.

Posle dva uzastopna poraza, alarm je upaljen na "Santijago Bernabeu".  Na meti će sigurno biti najskuplja pojačanja u letnjem prelaznom roku, Džejms Rodrigez i Toni Kros, koji se još nisu adaptirali na igru Reala.