U L grupi Lige Evrope, u kojoj je Mančester junajted savladao Partizan s 1:0, AZ pred svojom publikom dao pola tuceta golova Astani iz Kazahstana – 6:0.

To je i najubedljvija pobeda jednog holandskog tima u evrokupovima, ne računajući kvalifikacione mečeve, posle 12. septembra 2000. Tada je Ajaks kao gost preslišao belgijski Gent isto sa 6:0 u prvoj utakmici prvog kola Kupa UEFA.

Nijedan od šest golova, međutim, nije primio 37-godišnji golman Nenad Erić, kapiten kazahstanskog šampiona, pošto je zbog povrede izašao iz igre već u 26. minutu. Prvi pogodak je pao iz penala u 39. Gosti su do kraja prvog poluvremena izvršili i drugu prinudnu izmenu. Tada je ušao Antonio Rukavina.

U sledećem kolu, 7. novembra, Astana dočekuje AZ. Partizan ide na Old Traford.

L GRUPA

Partizan – Mančester junajted 0:1

(Marsijal iz penala u 43)

AZ Alkmar – Astana 6:0

(Kopmajners iz penala u 39. iz penala u 83, Boadu u 43, Stengs u 77, Sugavara u 85, Idrisi u 90)

Tabela: Mančester junajted 7, AZ 5, Partizan 4, Astana bez bodova.