M. N.
Fudbaleri Ficroj Siti Srbije

Fudbaleri Ficroj Siti Srbije neočekivano su se okliznuli na domaćem terenu protiv Saut Springvejla – 2:3 (0:3).

Da jedna nevolja nikad ne ide sama, uverili su se igrači Srbije na ovom meču. Prvo su na neshvatljiv način dopustili da im protivnik tri puta zatrese mrežu u interalu od 5. do 39. minuta, a onda su u poslednjim trenucima prvog dela ostali i bez isključenog Džejmsa Papadimitrijua.

Uprkos tome što su imali igrača manje i bili lišeni pomoći jednog od ponajboljih u svojim redovima, fudbaleri Srbije su uspeli da dva puta za kratko vreme zateresu mrežu rivala, najpre Pimenta u 47, pa Stoilović u 56. minutu.

Činilo se da će Ficroj uspeti da se dokopa boda, odbrana Saut Springvejla se povijala pred napadima, ali su u završnici domaći ostali bez snage i morali da se pomire s porazom.
Srbija je igrala u sastavu: Valese, Lis, Baili, Pimenta (Milojević 65’), Ospina, Lakić, Papadimitriju, Stoilović (Hadžinikolaidis 85’), Milan Ilić, Dos santos (Lorenc 65’), Maksim Ilić.

I u duelu rezervnih timova slavili su gosti – 2:1, a gol za Srbiju postigao je Najlor u 60. minutu.

U narednoj rundi Ficroj Siti ide u goste Mazenodu, u subotu od 15. 00 časova.

PRVA LIGA VIKTORIJE
Rezultati 3. kola: Ričmond – Borondara 1:2, Malvern Siti – Varagul Junajted 3:1, Bentli Junajted – Mazenod 5:3, Kejsi Komets – Mornington 2:0, Srbija – Saut Springvejl 2:3, Eltam – Baumaris 1:1.
12. Mazenod 3 0 0 3 3:19 0
Parovi 4. kola: Mornington – Bentli J, Varagul J. – Borondara, Mazenod – Srbija, Malvern Siti – Kejsi Komets, Saut Springvejl – Baumaris, Ričmond – Eltam.

Stijačić ponovo doneo pobedu

Nobl Park Junajted Drina je zabeležila drugu pobedu ove sezone, koju je kao i nedelju dana ranije doneo Nikola Stijačić. Ovaj put je pogodio u 54. minutu, za 1:0 protiv Brajtona.
Drina je odlično startovala u višem rangu, Trećoj državnoj ligi Viktorije. Posle tri kola zauzima treće mesto sa sedam osvojenih bodova, dva manje od vodećeg Elvud Sitija. Pobedu protiv Brajtona je zabeležio sastav: Popetrov, Graovac, Bižu, Armansin, Stijačić, Mitrović, Šulberg, Ataei, Rouzmond, Radojičić, Milojević.

U predigri glavne su rezervni timovi odigrali nerešeno 1:1 (1:1), a gol za Drinu postigao je Dragišić.

U narednom kolu Drina dočekuje drugoplasirani Frenkston Pajns, u subotu od 15.00 časova.